mObywatel z nową nawigacją i certyfikatami COVID dla dzieci

Do sklepów z aplikacjami App Store i Google Play trafiła nowa wersja aplikacji mObywatel – sprawdź nowe funkcje.

Aplikacja mobilna mObywatel

Nowa odsłona aplikacji mObywatel przyda się z pewnością wszystkim planującym wakacje. Usługa pozwalająca na prezentację Unijnego Certyfikatu COVID została bowiem wzbogacona o certyfikaty dzieci. Każdy opiekun, który ma przypisane dziecko do swojego ubezpieczenia zdrowotnego może pobrać dodatkowe UCC. W tym celu – po aktualizacji aplikacji – należy przejść do UCC, a następnie wybrać Aktualizuj lub Pobierz – w zależności od zawartości aplikacji.

Nowa odsłona aplikacji przynosi również inne zmiany. W tym te, które ułatwią użytkownikom zarządzanie programem. Zamiast kilku różniących się funkcjami menu, przypisanych do poszczególnych dokumentów, wprowadzona została jedna nawigacja. Znalazły się w niej wszystkie ustawienia, regulaminy, historia najważniejszych czynności (w tym weryfikacji dokumentów) oraz informacja o wydanych certyfikatach (pozwalają na korzystanie z aplikacji).

Kolejną nowością jest skrzynka powiadomień, do której w pierwszej kolejności trafią powiadomienia związane z ważnością cyfrowych dokumentów. Docelowo skrzynka będzie pozwalała na odbieranie powiadomień np. dotyczących spraw urzędowych.

Przebudowana została również sekcja związana z pomocą techniczną – zgodnie z sugestiami Użytkowników. Pojawiły się odnośniki do najczęściej zadawanych pytań, a kontakt z infolinią został podzielony na kategorie.

Ułatwieniem dla posiadaczy samochodów jest uzupełnienie mPojazdu o dodatkowe przyciski służące do aktualizacji dokumentu. Pojawią się one automatycznie, gdy minie termin ważności badań technicznych lub ubezpieczenia OC.

Nową wersje aplikacji mObywatel pobierzesz na iPhone’a w wersji oznaczonej numerem 2.5.0 (733) ze sklepu App Store oraz na smartfony z Androidem w wersji oznaczonej numerem 3.2.0 (18.129) ze sklepu Google Play:

Wydawcą aplikacji mObywatel jest Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, a deweloperem Centralny Ośrodek Informatyki.

Najważniejsze funkcje aplikacji to między innymi:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Cyfryzacja KPRM