Nothing phone (1) zostanie zaprezentowany 12 lipca

Data premiery nowego smartfona phone (1) firmy Nothing została właśnie potwierdzona na wielu rynkach dzięki wydarzeniu Return to Instinct.

Return to Instinct – Nothing phone (1) launch event (12 lipca 2022 roku o godz. 17:00 czasu polskiego)

Firma Nothing zapowiedziała wydarzenie specjalne Return to Instinct podczas którego oficjalnie zaprezentuje swój najnowszy smartfon o nazwie phone (1). Urządzenie będzie dostępne na wielu rynkach, w tym w Polsce. Nieoficjalnie mówi sie, że phone (1) będzie kosztował około 500 euro, będzie wyposażony w chipset Qualcomm Snapdragon i będzie miał przezroczystą tylną obudowę. Firma twierdzi, że jej phone (1) zmieni krajobraz smartfonów w branży, chociaż podobnie Nothing podkręcało wydanie swoich słuchawek bezprzewodowych ear (1). Krótko mówiąc, Nothing nadal podąża za taktyką marketingową firmy OnePlus.

Wydarzenie Return to Instinct rozpocznie się o 17:00 czasu poslkiego (15:00 UTC/16:00 BST/11:00 EST/20:30 IST) we wtorek 12 lipca 2022 roku. Nawiasem mówiąc, możesz zarejestrować się na stronie internetowej Nothing, aby otrzymać powiadomienie o wydarzenie, które będzie transmitowane na żywo na stronie internetowej firmy i prawdopodobnie na kanale YouTube.

Nic dziwnego, że w większości aspektów telefonu phone (1) nie pozostało ujawnionych, ale potwierdzono, że smartfon będzie działał na Qualcomm Snapdragon SoC. Ponadto Nothing phone (1) będzie miał aluminiową ramę z recyklingu, przezroczysty tył, obsługę ładowania bezprzewodowego i brak podbródka wyświetlacza.

Podobno Nothing phone (1) będzie wyposażony w płaski wyświetlacz o przekątnej 6,55 cala z wyśrodkowaną, otworowaną przednią kamerą. Ponadto nie oczekuje się, że Nothing wyposaży phone (1) w panel OLED o rozdzielczości 2400✕1080 pikseli. Na tym etapie szczegóły częstotliwości odświeżania pozostają nieznane. Podobno smartfon będzie sprzedawany w cenie około 500 euro (ok. 2290 zł), więc można spodziewać się raczej Snapdragona 7 Gen 1 niż Snapdragona 8 Gen 1 lub Snapdragona 8 Plus Gen 1.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Nothing | Notebook Check