Inwestowanie na zagranicznych giełdach teraz także w Alior Giełda

Alior Bank udostępnia klientom biura maklerskiego możliwość inwestowania na zagranicznych giełdach.

Ikona aplikacji mobilnej Alior Giełda

Od czerwca 2022 roku klienci biura maklerskiego Alior Banku mogą zawierać transakcje na giełdach amerykańskich oraz europejskich i mają dostęp do bezpłatnych notowań z giełdy Cboe. W kolejnym kroku oferta zostanie poszerzona o możliwość inwestowania w fundusze ETF. Posiadacze rachunków maklerskich Alior Banku mogą inwestować w około 2 tys. spółek na 10 zagranicznych giełdach, w tym 8 europejskich: w Londynie, Frankfurcie, Paryżu, Amsterdamie, Brukseli, Mediolanie, Madrycie, Lizbonie oraz  2 amerykańskich: New York Stock Exchange i Nasdaq.  

Inwestowanie na zagranicznych giełdach to propozycja dla osób, którym zależy nie tylko na sektorowej, ale również geograficznej na dywersyfikacji swojego portfela inwestycyjnego. Proponujemy klientom  darmowy dostęp do notowań. Tak jak na warszawskim parkiecie, bezpłatna będzie najlepsza oferta kupna i sprzedaży w arkuszu zleceń – wyjaśnia Michał Madej, zastępca Dyrektora Biura Maklerskiego Alior Bank, odpowiedzialny za wdrożenie usługi. 

Alior Bank pobiera notowania z giełdy Cboe, w związku z tym wyświetlane kursy mogą się nieznacznie różnić od kursów z giełd, na które będą trafiały zlecenia. Od każdego zlecenia Alior Bank będzie pobierał prowizję w wysokości 0,29 proc., jednak nie mniej niż 5 USD, EUR i GBP. Dla transakcji zawartych na instrumentach finansowych z giełd amerykańskich nie mniej niż 0,02 USD za każdą akcję. Taka promocyjna stawka prowizji będzie obowiązywała co najmniej  do 31 grudnia tego roku.

Obecnie zrezygnowaliśmy z automatycznego przewalutowania środków klientów w momencie składania zlecenia na akcje z rynków zagranicznych. Zaproponowaliśmy klientom bezpłatne rachunki maklerskie w 3 walutach (USD, EUR GBP) oraz umożliwiliśmy ich połączenie z rachunkami walutowymi w Alior Banku, a także z naszym Kantorem walutowym, w którym klienci mogą dokonać przewalutowania w dowolnym momencie po korzystnym kursie. Będziemy jednak na bieżąco monitorowali reakcje naszych klientów i nie wykluczamy w przyszłości udostępnienia opcji automatycznego przewalutowania z rachunku prowadzonego w polskiej walucie na waluty wykorzystywane w handlu na zagranicznych giełdach – mówi Jacek Janiuk, dyrektor Biura Maklerskiego Alior Banku. 

Aby poszerzyć paletę inwestycji o rynki zagraniczne wystarczy podpisać aneks w bankowości internetowej. Proces odbywa się zdalnie i jest zatwierdzany SMS-em, co jest dużym uproszczeniem dla klientów. Zlecenia na rynki zagraniczne można składać tak samo jak w przypadku GPW, poprzez bankowość internetową, Pulpit inwestora i Notowania Online 3 oraz aplikację mobilną Alior Giełda dostępną w systemie iOS oraz Android.

Liczymy na pozytywne przyjęcie przez klientów zaproponowanych przez nas rozwiązań. Jesteśmy otwarci na wnioski związane z poszerzaniem oferty instrumentów, a także palety zagranicznych giełd, na których klienci mogą inwestować – podsumowuje Jacek Janiuk.

Zrzuty ekranów z aplikacji „Alior Giełda”
Zrzuty ekranów z aplikacji „Alior Giełda”

Pobierz aplikację „Alior Giełda” ze sklepu App Store lub Google Play:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Alior Bank