Coraz więcej szczegółów na temat Nothing Phone (1)

Więcej oficjalnych danych na temat smartfona Nothing Phone (1) w tym specyfikacja techniczna mają pojawić się „w tym tygodniu”.

Koncept wyświetlacza smartfona Phone (1) od Nothing
Koncept wyświetlacza smartfona Phone (1) od Nothing | fot. TechDroider

Smartfon Phone (1) firmy Nothing wciąż jest nieuchwytny, ale TechDroider podzielił się rzekomymi szczegółami dotyczącymi wyświetlacza smartfona. Pojawił się także render koncepcyjny, podkreślający podobieństwa Nothing Phone (1) do wielu innych smartfonów średniej klasy. Telefon zapowiedziano w marcu tego roku, a producent wypuścił program Nothing Launcher, który początkowo był ograniczony do serii Galaxy S21 i Galaxy S22, a także serii Google Pixel 5 i Pixel 6. Niestety, do tej pory nie ujawniono więcej szczegółów na temat Phone (1), w tym jego ceny.

Przeczytaj także: Tak może wyglądać phone (1) od Nothing?

Według TechDroider Phone (1) firmy Nothing będzie miał wyświetlacz OLED. Informator twierdzi, że wyświetlacz ma przekątną 6,55 cala – czyli jest nieco mniejszy niż Nord CE 2 Lite 5G, ale o 0,5 cala większy niż Galaxy A53. Nic dziwnego, że panel o przekątnej 6,55 cala będzie działał z rozdzielczością 2400 ✕ 1080 pikseli. Wyświetlacze 1440p i 2160p (4K) pozostają na razie flagowym ekskluzywnym produktem.

Dla porównania, rozdzielczość 2400 ✕ 1080 pikseli zapewnia proporcje 20:9 – ulubione proporcje wśród producentów OEM dla Androida. Co więcej, TechDroider donosi, że Nothing Phone (1) ma płaskie krawędzie i „brak podbródka”, nawiązując do minimalnej dolnej ramki. Nawiasem mówiąc, TechDroider pokazał na grafice Phone (1) z jednolitymi ramkami, ale nie wspomniał o tym w swoim tweecie.

Jak można się było spodziewać, telefon Nothing Phone (1) będzie również miał wyśrodkowany przedni aparat umieszczony w dziurkowanym otworze. Podobno Nothing oficjalnie zaprezentuje Phone (1) pod koniec lipca, z datą premiery 21 lipca 2022 roku. Inne specyfikacje, takie jak chipset smartfona, pozostają na tym etapie nieznane.

Na szczęście nie będziemy musieli długo czekać, aż uzyskamy odpowiedzi na wszystkie nasze pytania, bo według serii dzisiejszych tweetów możemy dowiedzieć się czegoś więcej jeszcze „w tym tygodniu”. Niestety, bardziej prawdopodobne jest, że dowiemy się, kiedy będzie oficjalne ogłoszenie smartfona niż będzie to rzeczywista premiera produktu. Być może zostaną ujawnione tez inne szczegóły na temat samego sprzętu i specyfikacji technicznej.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: NotebookCheck | TechDroider