Chrome jest teraz 20% szybszy pod macOS

Google twierdzi, że przeglądarka internetowa Chrome na MacBookach pod systemem macOS jest teraz o 20% szybsza niż wcześniej.

Ikona przeglądarki Chrome z kolorowymi paskami imitującymi szybkość

Przeglądarka internetowa Google Chrome zyskała znaczny wzrost prędkości pod systemem macOS – według prędkościomierza Apple Speedometer jest teraz o 20% szybsza na MacBookach. Chrome już wcześniej przewyższał pod kątem szybkości wszystkie inne przeglądarki pod systemem macOS, w tym Safari. Google ujawniło w marcu tego roku, że Chrome osiągnął większe prędkości pod macOS, pokonując wszystkie inne przeglądarki, w tym preinstalowaną przeglądarkę Safari firmy Apple. Gigant wyszukiwania twierdzi teraz, że przeglądarka internetowa zyskała kolejny wzrost prędkości na MacBookach.

Firma twierdzi, że najnowsza wersja Chrome jest teraz o 20% szybsza na najlepszych laptopach Apple’a. Zarejestrowano wynik 360 na podstawie prędkościomierza Apple Speedometer – narzędzia analizy porównawczej do pomiaru czasu reakcji.

„Trzy miesiące temu odnotowaliśmy najwyższy wynik Apple Speedometer – a teraz Chrome jest o 20% szybszy na Macu, zdobywając wynik ponad 360” – poinformowało Google na Twitterze.

Nowe osiągi Chrome’a oznaczają znaczny wzrost w porównaniu z poprzednim kamieniem milowym w marcu bieżącego roku, kiedy to przeglądarka zwiększyła prędkość o 7% w porównaniu z Safari. W tym teście porównawczym Apple przetestował i porównał 300 przeglądarek. Chrome przewyższał wszystkie inne przeglądarki, a nawet przewyższał Safari o 15% pod względem wydajności grafiki.

Ulepszenia przeglądarki wynikają z kilku zmian w ThinLTO, podejściu do optymalizacji kompilacji, które wyrównuje elementy bazowe kodu, które mają kluczowe znaczenie dla zwiększenia szybkości. Jest to dodatek do szeregu ogólnych optymalizacji JavaScript wprowadzonych przez Google w zeszłym roku.

W rezultacie Chrome jest teraz o 43% szybszy na komputerach Mac z procesorem M1 niż wtedy, gdy został po raz pierwszy wydany na tych komputerach pod koniec 2020 roku.

Google nie pozostawiło użytkowników Androida na lodzie. Chrome jest również do 15% szybszy dzięki ulepszonej technologii nawigacji w wątku interfejsu użytkownika przeglądarki.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Google | Android Central