Samoczyszcząca kuweta Popur X5 ucieszy kociarzy!

Sprytna, samoczyszcząca się kuweta Popur X5 usuwa kocie odchody i przykry zapach, czyszcząc je zaraz po tym jak nasz ulubieniec z niej skorzysta.

Samoczyszcząca się kuweta Popur X5

Nie ma wątpliwości, że koty są urocze i przytulaśne – po prostu zapytaj ludzi w internecie. Ale jedną rzeczą, której niekończący się strumień filmów o kotach nie porusza najczęściej, jest niechlujny biznes radzenia sobie z toaletą twojego kota. Chociaż na rynku dostępnych jest wiele samoczyszczących się kuwet, firma Popur z Tokio uważa, że ​​nowy system po prostu zmiana konkurencję. Nowa kuweta samoczyszcząca praktycznie wszystko robi za Ciebie, po tym jak kot w nia narobi.

Może Ci się spodobać: Kociarze zakochają się w „Cats are Cute: Pop Time!”

Popur twierdzi, że kluczem do sukcesu jego samoczyszczącej kuwety Popur X5, która jest obecnie przedmiotem kampanii na Kickstarterze, jest system dwóch pudełek, który oddziela kocie siusiu i odchody od tacy zawierającej śmieci. Firma twierdzi, że ta separacja rozwiązuje problemy z czyszczeniem i nieprzyjemnym zapachem nieodłącznie związane z kuwetami z obrotowym bębnem. Popur automatycznie umieszcza odpady w pojemniku u podstawy kuwety.

Mechanizm DuoTilt™ w kuwecie Popur najpierw przechyla tacę, aby odsiać odpady od żwirku, a następnie przechyla filtr, aby wyrzucić odchody do kartonowego kosza na odpady, w przypadku Popur Basi. Bardziej zaawansowany model Popur Pro dodatkowo automatycznie zamyka i otwiera kuwetę, aby jeszcze lepiej zabezpieczać nieprzyjemne zapachy.

Ten pierwszy jest przeznaczony dla tych, którzy codziennie zmieniają worki na śmieci lub nie tak bardzo przeszkadza im zapach, podczas gdy kosz w modelu Popur Pro automatycznie zamyka się, aby uszczelnić zapachy i może przechowywać odchody jednego kota od trzech tygodni do miesiąca – to trochę przesada, no ale… Kosz został nawet zaprojektowany tak, aby umożliwić wyrzucenie worka bez wąchania i oglądania znajdujących się w nim odpadów.

Modele kuwety: Popur Basic i Popur Pro
Modele kuwety: Popur Basic i Popur Pro

Kuweta została zaprojektowana w taki sposób, aby mogły z niej korzystać koty o długości ciała (od podstawy szyi do podstawy ogona) do 60 cm (24 cali). Powierzchnia dna kuwety Popur ma wymiary 51 ✕ 41 cm (20 ✕ 16 cali) i, jak prawie wszystko w dzisiejszych czasach, można ją obsługiwać za pomocą aplikacji mobilnej, która informuje, kiedy kosz na odchody jest pełny i należy wymienić worek.

Urządzenie zostało również zaprojektowane tak, aby było łatwe do czyszczenia dzięki prostemu przetarciu powierzchni zewnętrznych i wewnętrznych, a także wyjmowanemu filtrowi i wkładce do mycia ręcznego lub wymiany. Został również wykonany z materiałów przeciwdrobnoustrojowych, aby zapobiec gromadzeniu się pleśni.

Dostępność i ceny

Dostępne są różne zastawy kuwet Popur, których ceny zaczynają się od 279 USD (ok. 1200 zł) za Popur Basic i 329 USD (ok. 1410 zł) za Popur Pro.

Popur X5 - co w zestawie?
Popur X5 – co w zestawie?

Kampania na Kickstarterze przekroczyła już swój cel 10.000 USD 32 razy (zebrano już obecnie 1.530.925 zł, w momencie pisania tego wpisu), a dostawy w Europie zaplanowano na wrzesień i październik tego roku – jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem.

Obejrzyj wideo prezentujące, jak działa i jakie ma funkcje samoczyszcząca kuweta Popur X5 dla kotów:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Kickstarter | New Atlas