OPPO Enco X2 – nowy standard słuchawek TWS

Słuchawki OPPO Enco X2 zostały wyposażone w system SuperDBEE we współpracy z duńską firmą Dynaudio.

OPPO Enco X2

OPPO zaprezentowało drugą generację swoich sztandarowych słuchawek TWS – Enco X2. Urządzenie zostało wyposażone nie tylko w system Super Dynamic Balance Enhanced Engine (SuperDBEE) stworzony wraz z duńską firmą Dynaudio, ale również w kodek High-Definition Audio 4.0 (LHDC). Ponadto posiada też certyfikat Hi-Res Audio Wireless. Słuchawki są dostępne w cenie 799 zł.

Przeczytaj także: Oppo Enco Air2 to dobry wybór dla osób z ograniczonym budżetem

Suchawki Enco X2 zostały wyposażone w system Super Dynamic Balance Enhanced Engine (SuperDBEE) stworzony we współpracy z Dynaudio, duńskim producentem głośników klasy premium. Tak jak poprzedni model – Enco X, zostały zaprojektowane we współosiowym układzie dwudrożnym (ang. Coaxial dual-drivers). Urządzenie ma dwa przetworniki dźwięku, które zapewniają użytkownikowi bardzo dobrej jakości doświadczenia słuchowe. Cienka jednostka basowa o grubości 0,0095mm wykorzystuje szybki system wibracji ultradźwiękowych o niskim poziomie zniekształceń. Z kolei membrana LCP zapewnia niskie zniekształcenia dźwięku, zapewniając czyste i głębokie dźwięki. 

Ponadto posiadacze telefonów z Serii Find X5 mają dodatkowo możliwość nagrywania dźwięku binauralnego, czyli za pomocą dwóch mikrofonów, dzięki innowacyjnym technologiom przetwarzania dźwięku opracowanym przez Dolby Audio. 

Dwa koncentryczne przetworniki dla lepszego i naturalnego dźwięku 

Słuchawki OPPO Enco X2 wyposażone są w przetwornik dynamiczny basowy i przetwornik zbalansowany wysokotonowy. Głośnik wysokotonowy zapewnia o 100% szersze pasmo przenoszenia, które może sięgać aż do 40kHz oraz dostarczyć wyższą rozdzielczość wysokich tonów. 

Budowa słuchawki OPPO Enco X2
Budowa słuchawki OPPO Enco X2

W OPPO Enco X2 zoptymalizowano strukturę obwodu układu DAC (Digital-to-Analog Converter) w SOC (System-On-Chip) oraz zastosowano cewkę indukcyjną wyższej jakości. Nowe rozwiązania technologiczne dały 25% wzmocnienie siły głosu, dzięki czemu użytkownicy mogą cieszyć się wysoko jakościowym dźwiękiem. Słuchawki można sparować z telefonem Find X5 Pro, uzyskując przy tym transmisję wysokiej rozdzielczości, która jest certyfikowana przez Hi-Res Audio Wireless. Dodatkowo słuchawki obsługują transmisję LHDC 4.0 o wysokiej przepływności binarnej (liczba bitów przesyłanych w jednostce czasu), która gwarantuje szybką bezprzewodową transmisję dźwięku i danych. W rezultacie słuchawki te dostarczają użytkownikowi bogate brzmienia o wysokiej rozdzielczości. 

OPPO Enco X2 mają również funkcję Golden Sound Boost tzw. złotego brzmienia, która łączy dane o strukturze kanału słuchowego użytkownika. Dzięki temu otrzymuje się kompensację strat oraz spersonalizowany model słuchania w jednym. Po przeprowadzeniu pięciominutowego testu, specjalny algorytm tworzy model kanału słuchowego, co umożliwia uzyskanie efektu dźwięku jak ze studia nagraniowego. 

Obecność systemu SuperDBEE, nowo zoptymalizowanej struktury redukcji szumów w obwodzie DAC i transmisji HI-RES zapewniają studyjną jakość dźwięku. Wszystkie optymalizacje i unowocześnienia w słuchawkach sprawiają, że Enco X2 mają doskonały dźwięk w jakości Hi-Fi. 

Nowość na rynku: Bezprzewodowa redukcja szumów z redukcją głosu

OPPO Enco X2 wyposażone zostały w system aktywnej eliminacji szumów ANC. Poziom redukcji szumów osiąga poziom do 45 dB i zakresu częstotliwości 4000Hz, dzięki czemu słuchawki mogą łatwo i skutecznie wyeliminować niechciane dźwięki. W tym modelu zastosowano potrójny zestaw mikrofonów, w tym wewnątrzuszny. Jest on odpowiedzialny za identyfikację i wzmocnienie głosu użytkownika, a następnie za skuteczne zredukowanie szumów w tle. Ostatecznie do odbiorcy przekazywany jest czysty i wyraźny dźwięk.

Obecność potrójnego zestawu mikrofonów powoduje, że do odbiorcy przekazywany jest czysty i wyraźny dźwięk. 

OPPO tworząc technologię ANC, wykorzystało model kanału słuchowego użytkownika i w ten sposób najlepiej dopasowało swoje rozwiązania. Rozwiązanie to opiera się na mechanizmie składającym się ze specjalnej siatki. Jest ona zbudowana w taki sposób, aby zmniejszyć współczynnik oporu powietrza i skutecznie blokować szum wiatru. W rezultacie użytkownicy mogą słuchać dźwięków o wysokiej jakości nawet podczas jazdy na rowerze. OPPO Enco X2, tak jak poprzednia generacja, ma filtr adaptacyjny. Pozwala on wyeliminować szumy podczas połączeń głosowych, dzięki czemu głos rozmówcy będzie zawsze słyszalny. 

OPPO Enco X2 - zawartość opakowania
OPPO Enco X2 – zawartość opakowania

Słuchawki OPPO Enco X2 zostały wyposażone w ultraszybkie i bezprzewodowe ładowanie z certyfikatem Qi. W etui ładującym mogą działać nawet do 40 godzin, a 5 minutowe naładowanie zapewni odtwarzanie muzyki przez dwie godziny. OPPO Enco X2 mają również funkcję automatycznego przełączania dźwięku. Gdy słuchawki podłączone są zarówno do telefonu, jak i smartwatcha, w momencie nadejścia połączenia łączą się automatycznie z telefonem. Umożliwia to użytkownikowi odebranie połączenia bez wyjmowania smartfonu. Najnowszy model w porównaniu z Enco X jest o 31% lżejszy i został wyposażony w binauralną transmisję Bluetooth 5.2. 

Dostępność i cena

Słuchawki OPPO Enco X2 są dostępne w Polsce w cenie 799 zł.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: OPPO Polska