iRobot OS zastępuje dotychczasową platformę Genius

Producent domowej robotyki – iRobot, przedstawił system operacyjny iRobot (iRobot OS), który jest następcą stworzonej przez firmę platformy Genius.

iRobot OS

Jak zapewnia producent, nowy system iRobot OS dostarczy użytkownikowi jeszcze lepszych rozwiązań dla czystszego, zdrowszego oraz inteligentniejszego domu. Jak dotąd iRobot sprzedał ponad 20 milionów robotów z modułem łączności bezprzewodowej, które wykorzystując swoją wiedzę o środowisku domowym wykonują ponad 2,7 miliona misji sprzątania każdego dnia na całym świecie.

iRoboty Roomba serii j7 są w stanie zagwarantować, że rozpoznają i ominą „niespodzianki” pozostawione przez domowe zwierzęta, a dzięki iRobot OS posiadają więcej funkcji dla posiadaczy zwierząt niż jakikolwiek inny robot. Można wymienić tu takie rozwiązania jak Pet Lock (blokada przed przypadkowym uruchomieniem z poziomu obudowy) czy możliwość tworzenia stref bez dostępu, które mogą zabezpieczyć posłanie czy miski pupila.

Dodatkowo roboty odkurzające Roomba oferują przemyślane, inteligentne sugestie sprzątania, jak zalecane harmonogramy prac w sezonie linienia zwierząt. Produkty iRobot są zaprojektowane również  z myślą o potrzebach właścicieli zwierząt.

Rozpoznaje i omija obiekty

Pracując w oparciu o system operacyjny iRobot, roboty odkurzające Roomba serii j7 są w stanie rozpoznać i ominąć takie przeszkody jak m.in. buty, skarpety, kable, słuchawki, ubrania, ręczniki czy „niespodzianki” domowych pupili.

Dotychczas roboty tej serii wykryły ponad 43 miliony tego typu przedmiotów podczas pracy w domach na całym świecie. Dzięki platformie identyfikacji wizualnej, która jest obecnie w stanie rozpoznać ponad 80 powszechnie występujących obiektów. iRobot OS będzie stale rozwijał bibliotekę przedmiotów rozpoznawanych przez roboty Roomba serii j7. Między innymi ta rewolucyjna funkcja sprawiła, że modele tej serii wspięły się na pierwsze miejsce sprzedaży w swojej kategorii zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i Japonii, od czasu wprowadzenia ich na rynek we wrześniu 2021 r.

Rozumie jeszcze więcej komend głosowych

Za sprawą około 600 obsługiwanych komend dla asystentów głosowych Alexa, Google Assistant i Siri, system operacyjny iRobot OS zapewnia najbardziej elastyczne możliwości aktywowania procesu sprzątania głosem i rozumie więcej poleceń głosowych niż jakikolwiek inny robot. Współpracujące z iRobot OS roboty domowe mogą zostać w ten sposób wysłane do sprzątania konkretnych pomieszczeń, jak również do pracy w konkretnych strefach, np. „wokół kanapy”.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: iRobot