Pinterest otwiera biuro w Warszawie

To pierwsze centrum inżynieryjne Pinteresta w Europie Środkowe, dzięki któremu będzie mógł zwiększyć intensywność pracy globalnych zespołów inżynierów, na czym skorzystają użytkownicy, twórcy i reklamodawcy na całym świecie.

Pinterest (logo)

Pinterest rozpoczął działalność w Polsce w grudniu 2021 r., z chwilą przejęcia firmy VOCHI, która w Warszawie miała już biuro i pracowników. VOCHI to aplikacja, która wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby udostępnić użytkownikom najnowocześniejsze narzędzia do tworzenia i edytowania filmów. VOCHI nadal będzie oddzielną aplikacją, podczas gdy zespół ją tworzący pracuje również nad narzędziami dla twórców z platformy Pinterest. Pracownicy VOCHI stali się trzonem warszawskiego biura, a Pinterest zaczął dysponować nad Wisłą silną infrastrukturą i kadrą kierowniczą, która może przyciągnąć do regionu kolejnych utalentowanych pracowników.

Przeczytaj również: Region Google Cloud w Warszawie już działa

W 2022 roku Pinterest planuje podwoić zatrudnienie inżynierów w Warszawie, których zadaniem będzie rozwój obszarów wideo i rozpoznawania obrazów zarówno w aplikacji VOCHI oraz na globalnej platformie Pinterest. Firmę szczególnie interesują eksperci z Europy Środkowej i Wschodniej, którzy specjalizują się w obszarze tworzenia i konsumpcji treści wideo na urządzeniach mobilnych, AR i rozpoznawaniu obrazów. Ich zadaniem będzie tworzenie technologii i środowiska, które wzmocnią zasoby kreatywne oferowane na Pintereście i zbliżą firmę do pozycji najczęściej wybieranej platformy do publikowania inspiracji lifestyle.

Pinterest to źródło inspiracji dla ponad 400 milionów ludzi na świecie, którzy każdego miesiąca korzystają z platformy, aby odkrywać inspirujące pomysły i osoby. Unikalne wyzwania inżynieryjne w Pintereście polegają na skalowaniu usługi, w której miliardy elementów pozostają aktualne i można je odkrywać w dowolnej chwili poprzez dane wejściowe zawierające tekst i elementy wizualne. Mogą się one pojawić ponownie w rekomendacjach dzięki spersonalizowanemu algorytmowi wykorzystującemu sygnały generowane na podstawie przewidywanych zainteresowań.

Priorytetem Pinterest jest kontynuowanie działań mających na celu uczynienie z platformy domu dla najbardziej inspirujących i integrujących treści. Dzięki angażującym treściom dostarczanym przez nową generację twórców, Pinterest wierzy, że może być platformą najbardziej kreatywnych ludzi.

Budujemy środowisko dla twórców, które oferuje im narzędzia do wspierania silnego zaangażowania odbiorców, dzięki czemu Pinterest staje się domem dla najbardziej inspirujących treści na świecie. Nowe centrum inżynieryjne w Warszawie umożliwi nam wykorzystanie specjalistycznych umiejętności technicznych ekspertów z tego regionu, w tym wiedzy z zakresu mobilnego wideo, AR i rozpoznawania obrazów, czyli narzędzi które zasilają zasoby kreatywne, jakie oferujemy twórcom. Pinterest to miejsce, w którym ludzie mogą pracować na najwyższym poziomie i nie możemy się doczekać, kiedy nasze doświadczenie wzbogacą nowe talenty z Polski – mówi Jeremy King, Senior Vice President of Engineering w firmie Pinterest.

Pinterest to aplikacja do wizualnej inspiracji, zasilana największym zbiorem pomysłów tworzonych przez ludzi. Każdego miesiąca ponad 360 miliardów pomysłów jest zapisywanych przez ponad 400 milionów osób z całego świata. Internauci korzystają z Pinterest, aby szukać inspiracji z dziedziny mody, aranżacji domu, wakacji oraz z wielu innych obszarów zainteresowań. Pinterest to miejsce, w którym opracowywana jest następna generacja technologii rozpoznawania obrazów i rekomendacji, AR i AI oraz wyszukiwania wizualnego i wykrywania obiektów.

Inżynierowie z Pinterest wprowadzają innowacje, wykorzystując technologię jako główną siłę napędową, aby uczynić z platformy Pinterest obowiązkowe miejsce zakupów, które bardziej niż gdziekolwiek indziej przypomina spacer po wirtualnych korytarzach sklepu, a także miejsce, w którym ludzie mogą wirtualnie przymierzać produkty, porównywać marki i ceny oraz wyszukiwać i robić zakupy za pomocą aparatu fotograficznego i zdjęć.

Dowiedz się więcej o ofertach pracy dla inżynierów.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Pinterest