Tarantino wyda jesienią książkę „Cinema Speculation”

Mówi się, że zapowiadana książka Quentina Tarantino to non-fiction, które łączy „krytykę filmową, teorię filmu, wyczyn reporterski i wspaniałą historię osobistą”.

Okładka książki Quentina Tarantino „Cinema Speculation” (2022)

Reżyser Quentin Tarantino wciąż nie ogłosił żadnych planów nakręcenia swojego ostatniego filmu, ale kinomani mogą spodziewać się jego nowego projektu już tej jesieni. Tarantino pisze nową książkę o historii filmu zatytułowaną Cinema Speculation, a jego wydawca HarperCollins ogłosił, że tytuł będzie gotowy do premiery 25 października 2022 roku.

Oficjalne streszczenie książki na stronie wydawcy HarperCollins brzmi: „oprócz tego, że jest jednym z najbardziej znanych współczesnych twórców filmowych, Quentin Tarantino jest prawdopodobnie najbardziej zaraźliwym miłośnikiem filmów na świecie. Od lat zachwala w wywiadach swój ewentualny zwrot w kierunku pisania książek o filmach. Teraz, dzięki «Cinema Speculation», nadszedł ten czas, a efekt jest wszystkim, na co mogli liczyć jego pasjonaci – i wszyscy miłośnicy kina. Skupia się wokół kluczowych amerykańskich filmów z lat 70., które po raz pierwszy zobaczył jako młody kinomaniak – ta książka jest równie rygorystyczna intelektualnie i wnikliwa, co zabawna. Jednocześnie krytyka filmowa, teoria filmu, wyczyn reporterski i wspaniała osobista historia, wszystko to jest napisane pojedynczym głosem rozpoznawalnym natychmiast jako QT – z rzadkim spojrzeniem na kino, możliwym tylko od jednego z największych praktyków tej sztuki w historii. ”

Przeczytaj także: W nowym serialu „Hunters” Al Pacino będzie polował na nazistów

Zainteresowanie Tarantino pisaniem książek nie jest niczym nowym. Zawsze był nieugięty, że po nakręceniu 10 filmów przejdzie na emeryturę (obecnie na koncie ma ich dziewięć) i że postrzega pisanie książek jako sposób na zachowanie kreatywności, gdy nie jest już za kamerą. Ostatnio zaadaptował „Pewnego razu w Hollywood” ( tyt. oryg. „Once Upon a Time in Hollywood”).

Wcześniej Tarantino napisał, że zaplanował osobną powieść o weteranie II wojny światowej, który wraca do domu i znajduje schronienie w międzynarodowym kinie po tym, biorąc pod uwagę wszystko, przez co przeszedł. „Mam tę postać, która była na II wojnie światowej i widziała tam wiele rozlewu krwi” – ​​powiedział Tarantino o swojej drugiej nadchodzącej powieści. „Gdy wrócił do domu, jest jjuż w latach 50. i nie reaguje już na filmy. Uważa, że ​​jest młodzieńcem po tym wszystkim, przez co przeszedł. Według niego filmy hollywoodzkie to tylko filmy. I nagle zaczyna słyszeć o zagranicznych filmach Kurosawy i Felliniego.”

Ale fani dowiedzieli się, że ta książka była w rzeczywistości powieścią „Pewnego razu w Hollywood”, w której powracający weteran, który znajduje dom w studiu artystycznym, to nikt inny jak Cliff Booth, grany przez Brada Pitta w filmie. Pitt zdobył za tę rolę Oscara dla najlepszego aktora drugoplanowego.

Książka „Cinema Speculation” trafi do księgarń 25 października 2022 roku, a już teraz można zamawiać ją w przedsprzedaży w amerykańskim sklepie Amazon.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: IndieWire
do przygotowania grafiki wykorzystaliśmy mockup: Książka pliki psd utworzone przez Vectorium – pl.freepik.com