Sklep Google Play ma nowy wygląd w przeglądarce

Przeprojektowana witryna internetowa sklepu Google Play jest szeroko wdrażane i powinna być już dostępna dla większości użytkowników.

Przeprojektowany interfejs użytkownika w sklepie Google Play: widok strony aplikacji Google
Przeprojektowany interfejs użytkownika w sklepie Google Play: widok strony aplikacji Google

Po raz pierwszy testowano nowy wygląd sklepu Google Play w listopadzie ubiegłego roku, a teraz Google wprowadza to duże przeprojektowanie internetowego sklepu z aplikacjami dla większej liczby użytkowników. Redesign witryny ma na celu dostosowanie wyglądu do innych usług firmy. Wersja przeglądarkowa sklepu Google Play miała ten sam interfejs użytkownika od bardzo wielu lat.

Przeprojektowana strona internetowa Google Play jest teraz szeroko rozpowszechniana użytkownikom na całym świecie, w tym w Polsce. Oto godne uwagi zmiany, które znajdziemy w nowej wersji internetowej sklepu:

  • na urządzeniach mobilnych ta modernizacja wykorzystuje dolny pasek,
  • wskaźnik zakładki przesuwa się/animuje do sekcji po wybraniu,
  • strona programisty natychmiast pokazuje wszystkie dostępne aplikacje, nie musisz najpierw kliknąć przycisku,
  • na dole strony znajdują się linki do: Play Pass, punktów Play Points, kart podarunkowych, zasad zwrotów kosztów, a także wskazówek dla rodziców i udostępniania w grupie rodzinnej,
  • zakładka Książki łączy się z Twoją biblioteką i Twoją listą życzeń, gdzie znajdziemy jeszcze stary projekt interfejsu, który wciąż jest w użyciu,
  • odtwarzacz Filmów i TV Play pozostają bez zmian.

Sprawdź również: Nowe ikony trendu ↯ w sklepie Google Play

Jeśli chodzi o przeprojektowaną stronę internetową sklepy z grami i aplikacjami w Google Play, to przypomina ona raczej aplikację i wygląda jak strona główna na tablecie, chociaż projekt pokazany dla wielkoekranowych formatów Androida jest nieco inny. Układ zaczyna się od logo Google Play i kart w następującej kolejności: Gry, Aplikacje, Filmy, Książki, Dla dzieci. Pod spodem wyróżniono opcje dla subkategorii: Telefon, Tablet, TV, Chromebook, Zegarek, Samochód, aby łatwiej sortować tytuły dla poszczególnych rodzajów urządzeń. Poniżej znajduje się zwykły rząd karuzeli aplikacji. Sekcja Gry jest podobna do sekcji Aplikacje, chociaż filtry Zegarek i Samochód nie są tam dostępne, a same podglądy aplikacji są znacznie większe.

Nowy widok menu w zakładkach GRy i Aplikacje w sklepie Google Play
Nowy widok menu w zakładkach GRy i Aplikacje w sklepie Google Play

Wyszukiwanie to teraz tylko przycisk lupki po prawej stronie wraz z przyciskami pomocy i przełącznikiem kont. Górny pasek jest widoczny na każdej stronie.

Patrząc na listę aplikacji, na górze znajduje się teraz duża sekcja, w której są kluczowe szczegóły (oceny/recenzje, pobrania i oceny) na rozmytym tle. Jest to raczej podobne do Gier Play na PC. Przycisk instalacji pojawia się poniżej, chociaż rzeczywisty monit i lista „Wybierz urządzenie” nie zostały tak naprawdę zmodernizowane.

Przeprojektowany sklep Google Play: zakładka „Gry”
Przeprojektowany sklep Google Play: zakładka „Gry”

Pozostała część listy aplikacji zawiera zrzuty ekranu, informacje o grze/aplikacji mobilnej i sekcję bezpieczeństwa danych, podczas gdy prawy pasek boczny jest często używany, aby polecić więcej rzeczy do pobrania.

  • Przeprojektowany sklep Google Play: zakładka „Aplikacje”
  • Przeprojektowany sklep Google Play: zakładka „Filmy”
  • Google Play: zakładka „Książki”
  • Przeprojektowany sklep Google Play: zakładka „Dla dzieci”

Filmy i seriale są traktowane podobnie i zapewniają przyjemne przeglądanie, podczas gdy karta Biblioteka jest bardzo podobna do wersji na Androida. Niestety, o ile wiemy, obecnie nie ma możliwości przełączenia się do ciemnego motywu. Wynika to z przeprojektowania Androida w październiku, które przyniosło Material You.

W porównaniu z ubiegłym rokiem przeprojektowanie sklepu Google Play jest coraz szerzej wdrażane, chociaż nie wszyscy użytkownicy jeszcze widzą nowy projekt. Zaczął on się pojawiać szerzej w ten weekend, a dostępność wydaje się być międzynarodowa.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Google Play | 9TO5Google