Netflix wywrócił popularne miejsca na Drugą Stronę

Świat został wywrócony na Drugą Stronę, gdy portale „Stranger Things 4” pojawiły się w legendarnych miejscach na całym świecie, w tym na Wawelu!

Zamek Królewski na Wawelu (Kraków) z motywem Stranger Things
Zamek Królewski na Wawelu (Kraków) z motywem Stranger Things

Odkąd w 1983 roku w Hawkins w stanie Indiana dziewczynka o imieniu Jedenastka, będąca przedmiotem badań w laboratorium, otworzyła portal między Hawkins i Drugą Stroną (przerażającym alternatywnym wymiarem, który istnieje pod powierzchnią miasteczka), podobne portale zaczęły otwierać się w innych, niespodziewanych miejscach. Teraz to już oficjalne wieści: można je napotkać także w naszym świecie. 

Przeczytaj również: Czwarty sezon „Stranger Things” od 27 maja na Netflix

W piątek 27 maja 2022 roku z okazji powrotu Stranger Things portale pojawiły się w najbardziej legendarnych miejscach na całym świecie. Jak zapowiadano, Druga Strona zajęło 15 charakterystycznych miejsc w 14 krajach na świecie: Empire State Building w Nowym Jorku, plaża Bondi w Australii, plac Duomo w Mediolanie, park Gran Malecón w Kolumbii, Brama Indii w Mumbaju, Menara Kuala Lumpur w Malezji, narodowy monument Al Ula w Arabii Saudyjskiej, MediaPark w Kolonii, XBox Plaza w centrum Los Angeles, Zamek Królewski na Wawelu w Krakowie, Medborgarplatsen w Sztokholmie, a także Muzeum Guggenheima w Bilbao, budynek Telefónica przy Gran Vía 28 i Plaza del Callao w Madrycie, Shoreditch w Londynie oraz Tokio.

Fani serialu i nie tylko mogli zobaczyć w czasie rzeczywistym, jak gigantyczne portale na Drugą Stronę otwierają się na całym świecie. Był to pokaz świateł na nieporównywalną skalę. Oto kilka rzeczy, których można się było spodziewać:

  • W Nowym Jorku 26 maja o zmierzchu, o 20.45 czasu wschodniego, małe pęknięcie zaczęło rosnąć na południowej fasadzie Empire State Building, otwierając gigantyczny portal, który przeniósł oglądających na Drugą Stronę poprzez niesamowity pokaz wizualny. Na pełnym niespodzianek wydarzeniu panował klimat lat 80.
Empire State Building w Nowym Jorku z motywem Stranger Things
Empire State Building w Nowym Jorku z motywem Stranger Things
  • W Mediolanie, 26 maja po zachodzie słońca o 21.45 czasu środkowoeuropejskiego, na fasadzie historycznego Palazzo Carminati na ikonicznym placu Duomo otworzył się spektakularny portal pozwalający fanom zajrzeć na Drugą Stronę. Dzisiejszego poranka plac Duomo przeniesie odwiedzających w lata 80. za pomocą nostalgicznej ekspozycji z logo marek oraz licznych atrakcji nawiązujących do serialu. 
  • 27 maja o 5.00 czasu wschodnioaustraliskiego na złotym piasku ikonicznej plaży Bondi w Australii otworzyło się tajemnicze przejście do alternatywnego wymiaru. Przez noc pojawił się wielki portal z kłączami i rozżarzonym, czerwonym wnętrzem. Naukowcy w skafandrach ochronnych będą patrolować okolicę, a ratownicy odgrodzą miejsce zdarzenia.

Jedenastka i jej przyjaciele mocno pobudzali wyobraźnię widzów od samego początku. Poprzez wydarzenia z cyklu Stranger Things Experience i nieziemskie portale Netflix chce otworzyć świat serialu przed widzami z całego świata.  

Pojawienie się portali w legendarnych lokalizacjach na całym świecie wysyła ludzkości jasny sygnał: świat niedługo zostanie wywrócony na Drugą Stronę…

Premiera 1. części „Stranger Things 4” odbyła się wczoraj – 27 maja 2022 roku w serwisie Netflix.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Netflix Polska