SwatchPAY! dostępne też w PKO BP i Credit Agricole

Zbliżeniowe płatności mobilne SwatchPAY! od teraz dostępne są dla klientów dwóch kolejnych banków – PKO BP oraz Credit Agricole.

SwatchPAY! logo

Od 2020 roku, usługa SwatchPAY! jest dostępna w Polsce. SwatchPAY! umożliwia płatności zbliżeniowe za pomocą radiowego chipu NFC (Near Field Communication) wbudowanego w zegarek. Usługę właśnie udostępniły dwa kolejne banki, które dołączyły do grona pozostałych instytucji, oferujących ten wygodny system płatności: PKO BP i Credit Agricole.

Aby dokonać transakcji, wystarczy zbliżyć tarczę zegarka do terminala POS (podanie numeru PIN jest konieczne tylko w przypadku zakupów powyżej 100 zł). Następnie czytnik kart pobiera informacje o płatności z chipa w zegarku i gotowe. Energię potrzebną do wykonania operacji dostarcza terminal, dzięki czemu – w przeciwieństwie do smartfonów – zegarek można wykorzystać do dokonywania płatności bez obawy o wyczerpanie baterii. Podobnie jak wszystkie modele Swatch, SwatchPAY! jest wodoszczelny do głębokości 30 metrów.

Swatch zapewnia aż trzy wygodne sposoby aktywowania zegarka SwatchPAY! podczas parowania go z kartą Mastercard lub Visa: w salonie Swatch, online za pośrednictwem strony internetowej Swatch, a także bezpośrednio we wszystkich smartfonach z systemem Android lub iOS. Niezależnie od wybranej metody, wystarczy zaledwie kilka minut, aby móc zrobić wrażenie na znajomych! Ponadto klient może w dowolnym momencie wyłączyć oraz ponownie aktywować funkcję płatności jednym dotknięciem w aplikacji SwatchPAY! zainstalowanej na smartfonie lub tablecie: bezpieczeństwo jest najważniejsze!

Bank Credit Agricole jako jeden z pierwszych na rynku w Polsce, wprowadza SwatchPAY! dla wszystkich swoich użytkowników kart Visa.

Kolekcja modeli SwatchPAY! jest dostępna w sklepach firmowych Swatch i online.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Swatch