Czytnik Nook GlowLight 4e od 7 czerwca

Firma Barnes&Noble ogłosiła swój najnowszy czytnik e-booków Nook GlowLight 4e, który ma pojawić się w sprzedaży już 7 czerwca 2022 roku.

Nook GlowLight 4e (by Barnes&Nobles)

Może to być zaskoczeniem, ale Barnes&Noble wciąż istnieje. Jeśli otrząsnąłeś się z tego szoku, oto kolejna: nadal wydaje ​​czytniki e-booków Nook. Pojawił się nawet nowy model, i nazywa się Nook GlowLight 4e. Specyfikacja techniczna tego urządzenia wydają się w porządku, ale trzeba za niego zapłacić 119 USD (około 510 zł). Bądźmy jednak szczerzy. Nie miałeś zamiaru go kupić, nawet jeśli może okazać się trochę lepszy niż Kindle firmy Amazon.

Nook GlowLight 4e wygląda jak wszystkie ostatnie odświeżenia czytników Nook. W rzeczywistości, według Good e-Reader, Barnes and Noble twierdzi, że obudowy zaprojektowane dla Glowlight 4 ostatniej generacji będą działać z 4e.

Czytnik posiada 6-calowy wyświetlacz E INK Carta HD przy 212 PPI, a zestaw zintegrowanych diod LED będzie równomiernie oświetlał wyświetlacz. Ma 8 GB pamięci, port USB-C, Wi-Fi i Bluetooth. W naturalny sposób połączy się ze sklepem Nook, aby uzyskać dostęp do książek, komiksów i innych treści.

Nie da się mówić o nowym GlowLight 4e bez porównywania go z czytnikiem Kindle. Z każdą aktualizacją Amazon obniża cenę swojego podstawowego Kindle’a, a teraz można kupić podstawowy model Kindle z podświetleniem LED za 399,99 zł. Wyświetlacz ma nieco niższą rozdzielczość i nadal korzysta z portu microUSB, ale ekosystem Amazona jest znacznie lepszy. Firma ma zaktualizować model podstawowy, ale obecny Paperwhite 5 ma lepszy ekran, USB-C i więcej za 689,99 zł.

Wymiary czytnika Nook GlowLight 4e od Barnes&Noble
Wymiary czytnika Nook GlowLight 4e od Barnes&Noble

Kupno Nooka za 119 USD wydaje się kiepską opcją, ale może warto dla tych, którzy z jakichś powodów nie chcą kupić czytnika Amazona.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Barnes and Noble | Android Police
Jeśli kupisz czytnik Kindle, za pośrednictwem linku na tej stronie, otrzymamy niewielką prowizję.