Internet 10 GB/s w Vectra od czerwca 2022 roku

Vectra wprowadza Internet światłowodowy z prędkością do 10 Gb/s do oferty dla klientów indywidualnych.

Internet w Vectra (Cezary Pazura z laptopem)

Dostawca usług telewizji kablowej Vectra wprowadza do swojej oferty dwie nowe prędkości internetu światłowodowego: 2,5 Gb/s i 10 Gb/s. Najszybszy dostępny komercyjnie internet na świecie Vectra uruchamia na start w 9 miastach w Polsce. Do końca roku nowe usługi będą dostępne dla ponad 220 tys. gospodarstw domowych w 30 miastach w kraju. 

Vectra, jako pierwszy operator ogólnopolski dołącza do nielicznego grona dostawców usług Internetu na świecie oferujących tak zaawansowaną usługę opartą o technologię XGS-PON. Umożliwia ona symetryczny transfer danych z prędkością nominalną 10 Gb/s. W połączeniu z urządzeniem zapewniającym bezprzewodowy dostęp do Internetu, będącym w ofercie operatora, działającym w standardzie WiFi 6, możliwe jest korzystanie z usług cyfrowych na niedostępnym dotychczas poziomie.

Zobacz również: Nowa odsłona TV Smart GO od Vectry

Oferta nowych prędkości internetu od Vectry skierowana jest do zaawansowanych użytkowników, którzy oczekują ponadprzeciętnych transferów danych, zarówno w zakresie pobierania, wysyłania, jak i niskiego pingu. Jest to produkt dedykowany graczom, informatykom, artystom, grafikom, producentom muzycznym i filmowym, czy użytkownikom korzystającym z różnego rodzaju platform streamingowych, którzy jednocześnie korzystają z usług w domu. 

Pełne skorzystanie z możliwości nowych usług wymaga zastosowania odpowiednich urządzeń, w tym  tych wykorzystywanych bezpośrednio przez użytkowników końcowych. Zastosowana przez Vectra technologia XGS-PON 10G umożliwia nominalny transfer danych z prędkością 10 Gb/s. W testach przeprowadzonych przez zespół inżynierów Vectra, przy wykorzystaniu sprzętu możliwego do skonfigurowania przez użytkownika indywidualnego, osiągnięto symetryczny transfer danych na poziomie 8,1 Gb/s.

Z oferty nowych prędkości opartej o łącza światłowodowe w technologii Fiber-To-The-Home (FTTH)  już w czerwcu będą mogli skorzystać mieszkańcy wybranych obszarów w 9 miastach, w tym: Warszawie, Gdyni, Gdańsku, Wrocławiu i Olsztynie. Oferta cenowa nowych usług zostanie opublikowana wraz z komercyjnym startem w czerwcu 2022 roku.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Vectra