Nowy plan internetu Starlink dla kamperów

Plan Starlink dla kamperów ma droższy abonament każdego miesiąca i pozwala korzystać z przenośnego internetu satelitarnego – ale trzeba się liczyć z gorszym połączeniem.

Starlink dla kamperów (Starlink RV)

Usługa internetu satelitarnego Starlink od SpaceX wciąż powiększa swoją konstelację satelitów internetowych, a usługa była do tej pory przeznaczona do użytku tylko w określonej lokalizacji, w której użytkownik jest zarejestrowany. Ale teraz za dodatkowe 25 USD miesięcznie usługa pozwola użytkownikom od czasu do czasu zabrać swój internet w inne miejsce dzięki nowej funkcji „przenośności” w planie Starlink dla kamperów (and. Starlink RV).

Przeczytaj także: Internet satelitarny Starlink dostępny w Polsce

W przypadku gdy chcesz korzystać z przenośnego internetu satelitarnego nadal musisz najpierw mieć usługę w domu, która ostrzega użytkowników, że zostaną pozbawieni priorytetów, gdy będą poza domem. Ale jeśli jesteś entuzjastą kamperów, który chce kupić już teraz usługę bez adresu „domowego”, to Starlink dla kamperów pozwoli Ci zarejestrować się, aby uzyskać dostęp już teraz. Nie trzeba czekać, chociaż warto wspomnieć, że usługa nie jest skonfigurowana do pracy w ruchu i jak pomocnie wspomina Elon Musk, antena jest trochę za duża i dla samochodu… i nie da się jej przymocować.

Oczywiście, jak widać na subreddicie Starlinka, nie wszyscy są zadowoleni, że Starlink dla kamperów zapewnił opcję bez czekania, nawet jeśli niektórzy fani, którzy zarejestrowali się w serwisie domowym, mają daty wysyłki, które mają nastąpić dopiero w 2023 roku.

Jednak ta usługa nie będzie tania. Podobnie jak większość ludzi w USA, wiele osób na świecie wciąż jest na liście oczekujących na usługę Starlink, ale mógliby dziś zamówić nowy plan o 99 USD taniej. Jeśli zdecydujesz się na Starlink dla kamperów, możesz otrzymać sprzęt jak najszybciej, pod warunkiem, że jestem gotów od razu zapłacić pełną cenę 599 USD plus opłaty i 135 USD miesięcznie za usługę internetową.

Jak czytamy w FAQ-u dla Starlink dla kamperów: „zasoby sieciowe są zawsze pozbawione priorytetu dla użytkowników «Starlink dla kamperów» w porównaniu z innymi usługami Starlinka, co powoduje pogorszenie jakości usług i wolniejsze prędkości w zatłoczonych obszarach i w godzinach szczytu. Podane prędkości i nieprzerwane korzystanie z usługi nie są gwarantowane. Pogorszenie jakości usług będzie najbardziej ekstremalne w obszarach „Oczekujących” na mapie dostępności Starlinka w godzinach szczytu”.

Cena „Starlink dla kamperów

  • sprzęt: 629 euro
  • wysyłka i obsługa: 73 euro
  • usługa 124 euro/mies.
Starlink dla kamperów – ceny w euro

W rzeczywistości oznacza to duże ostrzeżenie dla każdego, kto może spróbować użyć usługi Starlink dla kamperów — przeznaczonego dla osób zmierzających na pustynię, gdzie inny dostęp do internetu może nie być możliwy — jako sposobu na uzyskanie dostępu jako domowego internetu satelitarnego Starlink już teraz. To twój wybór, ale kosztowałoby to więcej i prawdopodobnie miałoby wolniejszą obsługę, przez co czekanie wydaje się bardziej opłacalne.

Starlink RV dla kamperów (antena i router)
Starlink RV dla kamperów (antena i router)

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Starlink | The Verge