Nowe opaski i tarcze Pride 2022 zegarka Apple Watch

Apple ogłosiło dzisiaj nowe opaski i tarcze Apple Watch Pride Edition na 2022 rok (Sport Loop i Nike Sport Loop) dla wszystkich modeli swoich smartwatchów.

Opaski sportowe Sport Loop i Nike Sport Loop Pride Edition 2022
Opaski sportowe Sport Loop i Nike Sport Loop Pride Edition 2022

Przed czerwcowym Miesiącem Dumy firma Apple tradycyjnie już ogłosiła nową edycję pasków sportowych i tarcz z kolekcji Apple Watch Pride Edition 2022. Paski można już kupić w sklepie internetowym Apple Store a nowa tarcza zegarka z motywem Pride jest dostępna bezpłatnie dla wszystkich użytkowników zegarków firmy Apple. Apple jest znane z tego, że walczy o prawa LGBTQIA+, dlatego co roku firma wydaje specjalne opaski Apple Watch Pride Edition, aby członkowie społeczności mogli pokazać swoją dumę. Jednocześnie firma wspiera również finansowo organizacje LGBTQIA+ działające na rzecz pozytywnej zmiany różnorodności.

Oto jak Apple opisuje nową opaskę Pride Edition Sport Loop:

Członkowie i sojusznicy kreatywnej społeczności LGBTQ+ w Apple zainspirowali się do wyrażenia nowego wyrazu dumy dzięki temu wyjątkowemu projektowi. Wykorzystując wygodną, ​​trwałą i regulowaną konstrukcję Sport Loop, firma Apple zastosowała nową technikę usunięcia kilku dwuwarstwowych pętli z tkaniny nylonowej na pasku, aby odsłonić słowo „duma” pisane kursywą inspirowaną oryginalnym „hello” — wyświetlane na pierwszym Macintoshu w 1984 roku — nadając słowu nowatorski, trójwymiarowy wygląd.

Zobacz także: Nowe tarcze i paski Apple Watch Pride Edition 2021

Jest też nowa opaska Pride Edition Nike Sport Loop. To pierwszy raz, kiedy Apple wydaje więcej wersji opasek Pride.

Oprócz nowego paska do zegarków, Apple wprowadza również nowe tarcze zegarka, które są już dostępne do pobrania i ustawienia w Apple Watchach. Oto jak Apple opisuje tarczę zegarka Pride Threads:

Ta tarcza łączy w sobie kolory reprezentujące społeczność LGBTQ. Nici zmieniają się, tworząc czas i reagując na ruch nadgarstka. Możesz także dotknąć każdego wątku lub obrócić Digital Crown, aby wysłać na nie wibrację.

Paski Apple Watch Pride Edition 2022

Nowe paski Pride Edition 2022 do zegarków Apple Watch są już dostępne w sklepie internetowym Apple Store za 199 zł i trafi do sklepów detalicznych Apple’a 26 maja 2022.

  • Opaska sportowa Pride Edition do koperty 41 mm/45 mm – opaska sportowa Pride Edition jest inspirowana siłą i otwartością społeczności LGBTQ+. Mieni się kolorami, które łączą tęczową flagę z pięcioma dodatkowymi barwami. Czerń i brąz symbolizują marginalizowane osoby LGBTQ+ należące do mniejszości etnicznych, a także chorych i zmarłych na HIV/AIDS. Jasnoniebieski, różowy i biały stanowią ukłon w stronę osób transpłciowych i nienormatywnych płciowo. Wzorowana na klasycznej opasce sportowej, składa się z dwuwarstwowego splotu nylonu stworzonego z miękkich i przewiewnych materiałowych pętelek. Wzór Pride uzyskano poprzez usunięcie niektórych z tych pętelek – w efekcie powstała trójwymiarowa tekstura, którą można zobaczyć i poczuć. Rzepy po drugiej stronie mocno łączą opaskę, gwarantując trwałość zapięcia. Do tego pozwalają szybko i wygodnie ją regulować.
Nowa opaska sportowa Sport Loop Pride Edition 2022
Nowa opaska sportowa Sport Loop Pride Edition 2022
  • Opaska sportowa Nike Pride Edition do koperty 41 mm/45 mm – opaska sportowa Nike Pride Edition jest wykonana z miękkiego, oddychającego i lekkiego splotu nylonu. Inspiracją do jej stworzenia była kolekcja BeTrue firmy Nike – jeden z owoców inicjatywy promującej równość w sporcie. Ma zapięcie na rzep, które pozwala ją szybko i wygodnie regulować, a gęsta warstwa pętelek po wewnętrznej stronie tworzy miękką wyściółkę i odprowadza wilgoć. Rzepy po drugiej stronie mocno łączą opaskę, gwarantując trwałość zapięcia.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple