Najbardziej dochodowe firmy na świecie w 2021 roku

Sprawdź ranking najbardziej dochodowych firm na świecie w 2021 roku, których zyski liczone są nawet w setkach miliardów dolarów.

Według opublikowanego w zeszły czwartek rankingu Global 2000 magazynu Forbes, saudyjska państwowa firma naftowa Saudi Aramco po raz kolejny jest najbardziej dochodową firmą na świecie, ponieważ ceny ropy wzrosły w drugim roku pandemii koronawirusa. Od tego czasu ceny energii kopalnej wzrosły jeszcze bardziej po inwazji Rosji na Ukrainę, co oznacza, że ​​firmy naftowe i gazowe na całym świecie prawdopodobnie będą jeszcze bardziej opłacalne w 2022 roku.

Saudi Aramco było już reklamowane jako najbardziej dochodowa firma na świecie przed wejściem na giełdę pod koniec 2019 roku, przed którą to Apple było najbardziej dochodowym przedsięwzięciem biznesowym na świecie.

Apple, wyprzedzając Microsoft, ponownie prowadziło w rankingu w 2020 roku, ponieważ firma w dużej mierze skorzystała na pracy i komunikacji online na wczesnych etapach pandemii. W obecnym rankingu za 2021 rok Apple i Microsoft spadły z powrotem odpowiednio na 2. i 5. miejsce.

Ponieważ zyski znane są tylko spółkom notowanym na giełdzie lub planującym wejście na giełdę, zarobki wielu firm na całym świecie, zwłaszcza państwowych, pozostają nieznane i nie są uwzględniane na liście.

Najbardziej dochodowe firmy na świecie w 2021 roku (Statista | Forbes Global 2000)

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Statista | Forbes