BBC Player w Polsce od 1 czerwca 2022 roku

BBC Studios zawiera umowę na uruchomienie usługi streamingowej BBC Player z CANAL+ Polska kontynuując wieloletnią współpracę.

BBC Player Polska w CANAL+ online

BBC Studios ogłosiło, że we współpracy z CANAL+ Polska uruchomi w naszym kraju swój wielogatunkowy serwis VOD – BBC Player. BBC Player będzie dostępny dla abonentów usługi streamingowej CANAL+ online od 1 czerwca 2022 r. Abonenci oferty satelitarnej CANAL+, którzy korzystają z dekoderów podłączonych do internetu, będą mieli również dostęp do BBC Player od dnia premiery. BBC Player będzie lokalnym miejscem z treściami na żądanie, w którym będzie można oglądać nagradzane i doceniane przez krytyków brytyjskie dramaty, filmy dokumentalne i inspirujące programu lifestylowe. Abonenci będą mogli oglądać online w dowolnym momencie i miejscu niektóre ze swoich ulubionych seriali z liniowego portfolio kanałów BBC, w tym BBC BRIT, BBC Earth, BBC Lifestyle, BBC First i CBeebies, a także zupełnie nowe programy.

Z około 1000 godzinami treści w pierwszym roku, BBC Player da subskrybentom CANAL+ w Polsce możliwość zagłębienia się w treści BBC, które im się podobają, i odkrycia wielu nowych. Oferta w momencie premiery obejmuje wysokiej jakości tytuły faktograficzne, takie jak Natural Curiosities i Mediterranean: Life Under Siege Davida Attenborougha, filmy dokumentalne, takie jak Trump podbija świat, fascynujące dramaty kryminalne, takie jak Unforgotten, oraz klasyczne komedie, takie jak ’Allo 'Allo!.

Kolekcje programów z zakresu podróży, nauki, sztuki, historii i publicystyki będą regularnie odświeżane i dołączają do serwisu natychmiast po ich premierze w klasycznej telewizji liniowej. Do najważniejszych tytułów dramatycznych należą Time, mocny obraz więziennego życia Jimmy’ego McGovern’a, z udziałem Seana Beana oraz czterokrotnego nominowanego do nagrody BAFTA Stephena Grahama, a także intensywny thriller śledczy Smother, który pokazuje, jak sekrety, które rodziny trzymają przed sobą, mogą je rozedrzeć.

Abonenci będą również mogli cieszyć się najnowszym sezonem największego motoryzacyjnego show Top Gear zaraz po jego premierze w BBC BRIT oraz ekskluzywnymi nagraniami koncertów na żywo, takich jak U2: Live in London.

Serwis będzie oferował wybór polskiego lektora i napisów do wszystkich treści, z dodatkową opcją napisów w języku angielskim dla wybranych programów.

Dostęp do BBC Player otrzymają wszyscy nowi i obecni abonenci serwisu streamingowego CANAL+, którzy subskrybują kanały CANAL+. Abonenci oferty satelitarnej CANAL+, którzy posiadają dekodery podłączone do internetu, będą mogli bezpłatnie korzystać z usługi BBC Player w ramach dekodowanego dostępu od 1 czerwca do 31 sierpnia 2022 roku. Wtedy oferta będzie dostępna w wybranych pakietach CANAL+.

Może Cie zainteresować także: BBC Earth świętuje 96. urodziny sir Davida Attenborougha

Zbigniew Pruski, dyrektor handlowy BBC Studios na Europę Środkowo-Wschodnią, tak skomentował transakcję: BBC Player to wyselekcjonowana usługa VOD, która poszerzy wieloletnią ofertę kanałów linearnych uwielbianych przez polskich widzów. Serwis łączy jakościowe produkcje starannie dobrane przez naszych ekspertów z 15-letnim doświadczeniem Grupy BBC w dostarczaniu programów na żądanie. Z przyjemnością uruchamiamy nasz serwis z CANAL+ i tym samym oferujemy subskrybentom bogatszą ofertę BBC, aby zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na najwyższej klasy i godne zaufania treści, które będą dostępne dla odbiorców w dogodnych dla nich miejscu i czasie.

Włączenie biblioteki VOD BBC Player do oferty CANAL+ to kolejny krok w budowaniu szerokiej gamy wysokiej jakości produkcji z wielu różnych gatunków dostępnych w jednym miejscu. Cieszymy się również, że jako pierwsi zaoferujemy dostęp do serwisu na polskim rynku – powiedziała Monika Kłosińska, dyrektor ds. zakupów programu w CANAL+ Polska.

Umowa na uruchomienie BBC Player została zawarta w ramach przedłużenia wieloletniej umowy na dystrybucję kanałów linearnych BBC Studios w CANAL+ Polska.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: BBC Media Center