ASUS ROG Swift to „pierwszy na świecie” monitor do gier G-Sync 500 Hz

Nowy monitor ASUS ROG Swift 500 Hz wykorzystuje technologię NVIDIA Reflex, aby zmniejszyć opóźnienia systemu.

Monitor ASUS ROG Swift 500 Hz

Firma ASUS zaprezentowała tak zwany „pierwszy na świecie” wyświetlacz do gier G-Sync o częstotliwości 500 Hz — ROG Swift 500 Hz 1080p. Zaprojektowany z myślą o wymagających grach rywalizacyjnych, wykorzystuje panel „E-TN” (eSports TN) i obsługuje technologię NVIDIA G-Sync eSports, aby zmaksymalizować ruch i przejrzystość. Wykorzystuje również technologię NVIDIA Reflex Analyzer, która dostarcza statystyki w czasie rzeczywistym, aby pomóc graczom zredukować opóźnienia, jeśli używają myszy zoptymalizowanej pod kątem technologii Reflex i procesora graficznego NVIDIA.

Zobacz też: NVIDIA i ASUS przedstawiają monitor G-Sync 360 Hz 1080p: ROG Swift 360

Jak zauważa producent, kluczową zaletą jest częstotliwość odświeżania 500 Hz, która rysuje osiem razy szybciej niż typowe wyświetlacze 60 Hz. Firma obiecuje również o 60 procent lepsze czasy reakcji niż standardowe panele TN, dzięki nowej technologii eSports TN. Wykorzystuje również coś, co ASUS nazywa ulepszonym trybem Vibrance, który jest wbudowany bezpośrednio w oprogramowanie układowe monitora. Ma przepuszczać więcej światła przez kryształy LCD, zwiększając jaskrawość kolorów i „pozwalając dostrzec szczegóły i podświetlenia, które mogą zdradzić pozycję wroga”.

Wyświetlacze 500 Hz G-Sync eSports są specjalnie dostrojone do gier rywalizacyjnych, takich jak CS:GO, Valorant, Overwatch i Rainbow Six Siege. NVIDIA ogłosiła również cztery nowe gry wspierane przez Reflex: Icarus, My Time at Sandrock, Soda Crisis i Warstride Challenges.

NVIDIA opublikowała również wideo (poniżej) pokazujące korzyści płynące z wyższych częstotliwości odświeżania, w tym płynność animacji dla łatwiejszego śledzenia celu, minimalnego efektu zjawy i poprawy opóźnień systemu. „Przynosi korzyści każdej grze i graczowi, nie tylko konkurencyjnym i e-sportowym”, napisała firma NVIDIA we własnym komunikacie prasowym.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: NVIDIA | Engadget