Xiaomi i Leica szykują na lipiec Xiaomi 12 Ultra?

Xiaomi oficjalnie ogłosiło partnerstwo z niemieckimi gigantami kamer – Leicą, z którym razem pracuje nad lipcową premiera nowego smartfona.

Partnerstwo Xiaomi i Leica

Chociaż nowy smartfon od Xiaomi nie ma jeszcze nazwy, prawie na pewno jest to Xiaomi 12 Ultra, a teraz potwierdzono, że zadebiutuje w lipcu. Xiaomi w końcu ogłosiło oficjalne partnerstwo z Leicą. W filmie opublikowanym kilka godzin temu firma wyjaśniła swoją współpracę z niemieckim gigantem fotografii nad nowym smartfonem, który ma zadebiutować w lipcu. POmimo, że nie wspomniano ani razu o Xiaomi 12 Ultra, to przecieki z ostatnich kilku miesięcy wskazywały już na partnerstwo Leicą przy najnowszym flagowcu. Można śmiało powiedzieć, że to właśnie Xiaomi 12 Ultra będzie tym urządzeniem.

Może Cię zainteresować również: Leica wprowadza swój pierwszy smartfon Leitz Phone 1

Jeśli chodzi o samą współpracę, wideo zawiera odniesienia do wspólnych badań i rozwoju między dwiema firmami, a zespół trzech inżynierów firmy Leica został wysłany do placówki Xiaomi w Pekinie. Flagowy telefon chińskiego giganta będzie miał aparat z obiektywem oferującym bardzo wysoką rozdzielczość i nowym czujnikiem zapewniającym „ogromny zakres dynamiki”.

Chociaż trudno jest ocenić zakres tego partnerstwa między dwiema firmami — nie ma bezpośrednich odniesień do wkładu niemieckiej firmy w sprzęt smartfona.

Na przykład Huawei zyskał reputację oferującego jedne z najlepszych smartfonów z aparatem na rynku podczas współpracy z firmą Leica. Z drugiej strony, podobne partnerstwo między Hasselbladem i OnePlusem nie przyniosło żadnych namacalnych ulepszeń w świecie rzeczywistym.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Xiaomi | Notebook Check