Qualcomm ogłosił Snapdragon 8+ Gen 1

Nowy procesor Snapdragon 8+ Gen 1 przesuwa granice, a Snapdragon 7 Gen 1 zapewnia graczom wiekszą wydajność.

Snapdragon 8+ Gen 1 i Snapdragon 7 Gen 1

Nowy Snapdragon 8 Gen 1 firmy Qualcomm to sprzęt dla najlepszych smartfonów z Androidem w 2022 roku, w tym flagowego Samsunga Galaxy — ale niedługo pojawi się lepsza wersja „Plus”. Nazywa się Snapdragon 8 Plus Gen 1, a Qualcomm twierdzi, że będzie oferować o 10 procent wyższą wydajność procesora, o 10 procent szybsze zegary GPU i — jak to możliwe? — będzie zużywać o 15 procent mniej energii przez „prawie 1 godzinę ” dodatkowej rozgrywki lub, powiedzmy, 50 minut przeglądania mediów społecznościowych.

Przeczytaj także: Qualcomm i Asus łączą siły, aby stworzyć smartfon Snapdragon Insiders

Technicznie rzecz biorąc, Qualcomm twierdzi, że osiągnięto „do 30 procent” lepszą wydajność energetyczną zarówno dla procesora, jak i karty graficznej oraz o 20 procent lepszą wydajność AI na wat, ale niekoniecznie wszystko to przekłada się na dłuższy czas pracy na baterii — niektóre z nich dotyczą też wydajności.

Qualcomm szczególnie promuje lepszą stałą wydajność nowego układu — teoretycznie utrzymuje prędkość zegara przez dłuższy czas, ponieważ nagrzewa się podczas grania lub korzystania z 5G. Oczywiście wszystko zależy od tego, jak producenci telefonów zdecydują się schłodzić chip.

Niektóre inne funkcje chipa, to Wi-Fi, Bluetooth, 10 Gb/s teoretycznego 5G i 8K przechwytywanie wideo HDR – nie zmieniły się one w stosunku do oryginalnego Snapdragona 8 Gen 1.

Specyfikacja Snapdragon 8+ Gen 1
Specyfikacja Snapdragon 8+ Gen 1

Qualcomm zapowiedziało dziś również nowy Snapdragon 7 Gen 1, sugerując dziennikarzom, że jest on skierowany do graczy z 20-procentowym wzrostem wydajności graficznej w porównaniu z poprzednią generacją i szeregiem funkcji, takich jak „Adreno Frame Motion Engine”, aby gry były bardziej płynne przez interpolację klatek.

Ale z komunikatu prasowego firmy jasno wynika, że ​​twórcy „telefonów do gier” powinni wybierać zamiast tego 8 Plus Gen 1. Asus ROG i Black Shark są zarejestrowani w chipie premium, a także Honor, iQOO, Lenovo, Motorola, Nubia, OnePlus, OPPO, OSOM, realme, RedMagic, Redmi, vivo, Xiaomi i ZTE.

Honor, Oppo i Xiaomi są obecnie jedynymi markami wymienionymi jako producenci urządzeń z 7 Gen 1, chociaż te telefony mogą pojawić się jako pierwsze – wymienione na drugi kwartał 2022 roku. Qualcomm twierdzi, że pierwsze urządzenia zobaczymy w ciągu kilku tygodni. Tymczasem urządzenia 8 Plus Gen 1 mają się pojawić w III kwartale tego roku.

Specyfikacja Snapdragon 7 Gen 1
Specyfikacja Snapdragon 7 Gen 1

Powinniśmy również spodziewać się, że Qualcomm ogłosi Snapdragon 8 Gen 2 jeszcze w tym roku.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Qualcomm | The Verge