„Brave” na iOS-a z ulepszeniami prywatności

Przeglądarka mobilna „Brave” na iPhone’a otrzymuje „Privacy Hub” i lepszą ochronę przed „odciskami palców”.

Przeglądarka Brave na iOS-a z „Privacy Hub”

Skupiająca się prywatności użytkowników przeglądarka internetowa Brave zaktualizowała w tym tygodniu swoją aplikację mobilną na urządzenia z systemem iOS o nowe centrum prywatności „Privacy Hub”, w którym wyświetlane są zablokowane dla określonych witryn moduły śledzące. Funkcja przypomina wprowadzony w Safari Raport prywatności. Brave słynie z dbania o prywatność od samego początku jego istnienia. Nowe centrum prywatności w wersji 1.38 przeglądarki ma na celu edukowanie użytkowników na temat trackerów i innych zagrożeń prywatności, które przeglądarka stara się blokować.

Może Cię zainteresować także: Przeglądarki DuckDuckGo i Brave bojkotują strony AMP

Aktualizacja zwiększa również ochronę przed pobieraniem „odcisków palców” pod systemem iOS. Technika odcisków palców identyfikuje i śledzi osoby online, łącząc wiele półidentyfikatorów lub niewielkie różnice między przeglądarkami użytkowników. Mogą obejmować takie cechy, jak rozmiar okna przeglądarki lub szczegóły dotyczące sprzętu komputerowego. Wszystkie te parametry połączone w jeden, unikalny identyfikator, mogą śledzić osoby.

Nowe zabezpieczenia przed odciskami palców obejmują dodanie niewielkich ilości randomizacji do interfejsów API obsługujących odciski palców zamiast ich wyłączania. Wyłączenie ich bowiem może spowodować nieprawidłowe wyświetlanie stron internetowych. Wstawienie niewielkich różnic może z kolei zapewnić płynniejsze i bardziej prywatne działanie przeglądarki.

Brave dodał także przeglądarkę certyfikatów do swojej aplikacji na iOS-a. Dzięki temu użytkownicy mogą potwierdzić, że odwiedzana witryna jest oryginalna, a nie sfałszowana kopia.

➔ Aby wyświetlić certyfikat strony, użytkownicy mogą dotknąć ikony kłódki na pasku adresu URL. Tam mogą zweryfikować, czy certyfikat jest ważny i zaufany, lub sprawdzić, czy jest unieważniony, niezaufany lub niezgodny ze standardami.

Koncentracja przeglądarki Brave na prywatności zyskała na popularności w ostatnich latach. W 2021 roku Brave opuścił Google’a jako domyślną wyszukiwarkę i zastąpił go bardziej zorientowaną na prywatność Brave Search. Wyszukiwanie korzysta z niezależnego indeksu i nie śledzi użytkowników ani tego, co wyszukują.

Przeglądarkę mobilną „Brave” pobierzesz ze sklepu App Store i Google Play:

Zobacz na poniższym wideo wszystkie nowości w przeglądarce Brave 1.38 na iOS-a:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Brave