OnePlus Nord dostaje aktualizację do OxygenOS 12

Właściciele dwuletniego smartfona OnePlus Nord już wkrótce będą mogli uaktualnić system do OxygenOS 12 opartego na Androidzie 12.

OnePlus Nord z OxygenOS 12

Nord to pierwsza generacja nowej serii smartfonów średniej klasy Android OEM od OnePlusa. Jest dostępny od prawie 2 lat i dopiero co został oficjalnie zaktualizowany do Androida 12. Pomimo stabilnego charakteru tej nowej instalacji OTA, nadal niesie ze sobą ryzyko znanych błędów. Nordowi można przypisać od tego czasu wielu następców od swojego producenta OnePlus. Mimo to – a może właśnie z tego powodu, OEM na jakiś czas pozostawił swój rozwój w fazie publicznej wersji beta. Teraz jednak oficjalnie ogłoszono wydanie Androida 12 na urządzenie pierwszej generacji.

Może Cię zainteresować także: OxygenOS 13 jednak powstanie?

OxygenOS 12 (OOS 12) dla OnePlus Nord był technicznie dostępny dla użytkowników telefonu, o ile zapisali się do programu beta. Jest to jednak pierwsza wersja, która wymaga jedynie odpowiedzi na powiadomienie OTA wysłane do pozostałych właścicieli Nord.

Z drugiej strony OnePlus przyznał, że musiał pozostawić niektóre z najbardziej upartych błędów w wersji beta, aby oficjalnie zaktualizować Norda. Obejmują one generowanie „niestandardowej” miniatury dla zdjęć zrobionych w trybie seryjnym, zwiększone ryzyko awarii aplikacji aparatu w trybie portretowym i niespójność na niektórych stronach w Ustawieniach.

Z drugiej strony OxygenOS 12 aktualizuje poziom poprawek zabezpieczeń urządzenia do tych z kwietnia 2022 roku i naprawia niektóre istniejące wcześniej błędy, takie jak problemy z animacją rozruchu. OOS 12 dla pierwszego Norda jest dostępny na razie tylko dla urządzeń zakupionych w Indiach (jako nowe oprogramowanie o numerze AC2001_11.F.11​). Wkrótce nowa wersja mobilnego systemu operacyjnego powinna trafić dla telefonów OnePlus Nord z Unii Europejskiej.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: OnePlus | NotebookCheck