Transformers Optimus Prime z klocków Lego już 1 czerwca!

Optimus Prime to przywódca bohaterskich Autobotów — a już za moment będzie dostępny również jako model LEGO 2 w 1 dla wielbicieli Transformersów!

LEGO Optimus Prime (#10302)

Ten satysfakcjonujący projekt konstrukcyjny dla dorosłych pozwoli Ci zbudować wszystkie detale kultowego robota, jest więc doskonałą propozycją dla pasjonatów serii. Optimus Prime to oficjalny zestaw Lego — i to nie tylko w formie statuetki. Duński producent klocków stworzył 1508-częściową figurkę Optimus Prime G1, którą można przekształcić w auto. To nie jest chodzący, mówiący robot, ale już 1 czerwca 2022 roku będzie można kupić tańszą wersję Lego o wartości 799 zł.

Może Cię zainteresować także: Jak zbudować flip-walkera z klocków LEGO?

Optimus Prime (#10302) ma ok. 15 cm wysokości, 27 cm długości i 12 cm szerokości, a jako robot — ok. 35 cm wysokości – i jest wyposażony w instrukcje i elementy do zbudowania swojego miotacza jonów, półprzezroczysty pomarańczowy energonowy topór Energon, plecak odrzutowy, kostkę Energon i „ Autobot Matrix of Leadership, który można przechowywać w komorze klatki piersiowej.”

Model Optimusa Prime’a zamienia się z robota w ciężarówkę i z powrotem — tak jak jego uwielbiany pierwowzór. Robot ma 19 przegubowych elementów i otwieraną komorę w klatce piersiowej, w której kryje się Matryca Przywództwa. W komplecie są też inne autentyczne akcesoria, takie jak kostka energonu i opcjonalny panel. Całość uzupełnia plakietka do ekspozycji, która zaprezentuje wszystkim Twoją pasję do Transformersów.

Jest to zgrabna konstrukcja z bardzo małą liczbą odsłoniętych kołków, ale wciąż wystarczająco klockową konstrukcją, aby łatwo ją zidentyfikować jako model z Lego. Zdecydowanie mógłbym zobaczyć inne G1 Transformers idące tą drogą, jeśli się sprzedają… a potem, czy w przyszłości będą jakieś gry Lego Transformers? Dziwniejsze rzeczy się wydarzyły.

Lego pisze, że „jest to jeden z pierwszych przypadków, w których zestaw LEGO był w stanie przekonwertować między dwoma modelami bez konieczności przebudowy”. Ciekawe, które inne się kwalifikują!

Nawiasem mówiąc, Hasbro lata temu próbował użyć własnego podróbki Lego do zbudowania niektórych Transformerów. Słyszałem, że nie poszło tak dobrze, więc miło widzieć, jak firmy współpracują ze sobą tym razem.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: The Verge | Lego