Sonos zapowiedział soundbar Ray i asystenta głosowego

Sonos oficjalnie zaprezentował nowe produkty: soundbar Ray, głośnik Roam Colors i własny asystent głosowy.

Sonos Ray

Przewidywany wcześniej Sonos Ray to najmniejszy i najtańszy soundbar z kategorii kina domowego w ofercie amerykańskiego producenta. Tak jak się spodziewano, jego kompaktowe rozmiary wpasują się w każdą przestrzeń i zapewnią jakość dźwięku na najwyższym poziomie, ale bez obsługi Dolby Atmos. To chyba jedna z podstawowych funkcji odróżniających go od droższego Beam 2. generacji. Bezprzewodowy głośnik Roam również doczekał się nowej odsłony – będzie dostępny w trzech stylowych kolorach. 

Sonos Ray to dobry wybór dla każdego, kto chciałby zacząć przygodę z kompletowaniem własnego kina domowego. Niewielkie rozmiary urządzenia sprawiają, że łatwo zaaranżować dla niego przestrzeń, nawet w małym mieszkaniu. 

„Nasze domy stały się kinami, studiami fitness, placami zabaw. Jest to możliwe, ponieważ żyjemy w erze streamingu, który nie ogranicza się już tylko do telewizji, muzyki i filmów. Aby dostęp do niepowtarzalnych wrażeń był jeszcze łatwiejszy, stworzyliśmy soundbar o mniejszych wymiarach i imponującym brzmieniu” – podkreśla Patrick Spence, CEO Sonos.

Nowy soundbar jest kompatybilny ze wszystkimi serwisami streamingowymi. Prosta konfiguracja sprzętu i łatwa obsługa z poziomu aplikacji Sonos pozwalają na odtworzenie ulubionej muzyki, filmów i innych multimediów. Soundbarem można sterować też za pomocą pilota do telewizora czy Apple AirPlay 2. 

Najważniejsze funkcje soundabara Ray

Ray został wyposażony w szereg innowacji po to, aby zapewnić zbalansowany dźwięk, mocne basy i podkreślić dialogi. Oto najważniejsze cechy nowego soundbara:

  • Dźwięk, który wypełnia pomieszczenie – Specjalnie zaprojektowane falowody niosą dźwięk po całej przestrzeni, a dzięki zaawansowanemu przetwarzaniu precyzyjnie rozmieszczają jego komponenty.
  • W pełni zbalansowany – Opatentowana konstrukcja systemu bass reflex odpowiada za niskie tony z idealnie wyważonym basem. Niestandardowa akustyka precyzyjnie harmonizuje średnie i wysokie częstotliwości. 
  • Dostrojony do perfekcji – Nad projektem Ray czuwała Rada Dźwięku Sonos złożona m.in. z muzyków i filmowców. Dzięki funkcji Trueplay można bardziej dostroić dźwięk, aby uzyskać najlepsze wrażenia słuchowe w każdym pomieszczeniu.
Budowa SONOS Ray
  • Dźwięk bez zakłóceń – Technologia Sonos Speech Enhancement zapewnia czystość dźwięku, dzięki której wyraźnie słychać każde słowo, natomiast funkcja Night Sound zmniejsza intensywność głośnych efektów podczas wieczornych seansów.
  • Kompaktowa konstrukcja – Sonos Ray można ustawić na szafce RTV lub schować we wnęce komody. Jego niewielkie rozmiary nie będą problemem w żadnym pomieszczeniu. 
  • Ekologiczne opakowanie – Pudełko i poduszki ochronne wykonane są w 100% z papieru pochodzącego z recyklingu. 

Ray będzie dostępny w przedsprzedaży na stronie sonos.com od 11 maja, a do regularnej sprzedaży trafi 7 czerwca 2022 w cenie 1399 zł. 

Roam w nowych kolorach

Bezprzewodowy głośnik Roam zyskał nowe oblicze w kolorach inspirowanych naturą.

  • Sunset czerpie z kolorów nieba o zachodzie słońca i piasków pustyni,
  • Olive (oliwkowy) nawiązuje do bujnych ogrodów i pustynnej roślinności,
  • Wave symbolizuje lazurowe morze i spokojną wodę w przydomowych basenach.

Nowe kolory głośników będą pasowały do nowoczesnych wnętrz i wakacyjnych miejsc, do których nawiązują.Przenośny głośnik Roam pozwala na streaming ulubionej muzyki, podcastów czy audiobooków przez WiFi i Bluetooth. Dzięki wodoodpornej obudowie i baterii, która pracuje przez cały dzień, doskonale sprawdzi się w roli towarzysza podróży.

Kolory głośnika Roam
Kolory głośnika Sonos Roam (od lewej): Sunset, Oliwkowy, Wave

Sonos Roam Colors jest dostępny w sprzedaży od 11 maja 2022 roku w cenie 899 zł. 

Sonos Voice Control – zupełnie nowe doświadczenie

Sonos stworzył także własnego asystenta głosowego, który umożliwia sterowanie urządzeniami z portfolio firmy wyposażonymi we wbudowany mikrofon. Wystarczy powiedzieć „Hej Sonos”, by sprzęt natychmiast zareagował na polecenie. Głos, który usłyszą użytkownicy Sonos Voice Control w USA należy do aktora Giancarlo Esposito, znanego z ról w serialach „Breaking Bad”, „Better Call Saul” i „The Mandalorian”. 

Sonos zadbał również o prywatność użytkowników – rejestrowane polecenia i inne odgłosy nie są wysyłane do chmury, przechowywane, odsłuchiwane ani czytane przez osoby trzecie. Funkcja Sonos Voice Control jest kompatybilna z Sonos Radio, Apple Music, Deezer i Pandora. 

Sonos Voice Control będzie dostępny w Stanach Zjednoczonych od 1 czerwca 2022 roku, a następnie sukcesywnie w innych krajach. Nie jest jeszcze znana data polskiej premiery.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Sonos Polska