Oferta telewizorów Panasonic na 2022 rok

Panasonic ogłosił dzisiaj swoją ofertę telewizorów na rok 2022, poznaj modele Panasonic LZ2000/LZ1500 i LX940/LX800.

Telewizory Panasonic na rok 2022
Telewizory Panasonic na 2022 rok – tabela

Firma Panasonic wprowadza linię telewizorów core i premium 2022, obejmującą zaawansowane serie OLED i Core LED z ekranami o przekątnej od 77 do 42 cali. Modele zawierają nowe funkcje gamingowe, w tym Game Control Board, ulepszenia w zakresie niskich opóźnień dla gier 60 Hz. HDMI2.1 z zaawansowanymi funkcjami gamingowymi jest teraz dostępne w pełnej linii OLED 2022, niezależnie od rozmiaru ekranu. Telewizor LED LX940 również obsługuje Game Control Board i HDMI2.1.

Zobacz również: Sony przedstawia linię telewizorów BRAVIA XR na 2022 r.

Wszystkie modele OLED wykorzystują najnowszą generację panelu OLED 2022 z ulepszeniami jasności I dokładności kolorów. Zostały dostrojone w Hollywood przez wybitnego kolorystę Stefana Sonnenfelda. Modele LED z serii LX940 i nowszych wykorzystują procesor HCX Pro AI i obsługują automatyczne dostosowywanie temperatury barwowej do warunków otoczenia. Wszystkie modele OLED obsługują również tryb kalibracji adaptacyjnej Netflix.

Wrażenia z oglądania w domu są zoptymalizowane przez najnowszą wersję systemu operacyjnego My Home Screen 7.0 i inne opcje ułatwień dostępu. Ekran Ultra HD OLED (LZ2000/LZ1500) — imponująca jakość obrazu z wysokim kontrastem dzięki zastosowaniu panelu Master OLED Pro. 

Nowe serie OLED i Core LED 

 • 4K LED-LCD (LX940/LX800) — wciągające wrażenia wizualne i niesamowita jasność dzięki procesorowi HCX i HDR Cinema Display Pro (LX940) 
 • Ulepszone funkcje gamingowe — obsługa HDMI 2.1, wysoka liczba klatek na sekundę i niskie opóźnienia dla płynniejszej gry 
Panasonic LZ940 TV i pilot
Panasonic LZ940
 • Zoptymalizowana jakość obrazu — zaawansowane czujniki kolorów i jasności otoczenia automatycznie dostosowują obraz, aby zapewnić najlepsze wrażenia podczas oglądania 
 • Jakość kinowa — kolorystyka dostrojona przez hollywoodzkiego kolorystę filmowego Stefana Sonnfelda 
 • Wciągający dźwięk — dźwięk Dolby Atmos 360° dzięki zaawansowanemu systemowi głośników Front Array (LZ200) 
 • SMART TV — łatwość obsługi dzięki najnowszemu systemowi TV, w tym My Home Screen 7.0, sterowanie głosowe i szeroki wybór odbioru programów przez tuner Penta firmy Panasonic 
Panasonic LX800 USP TV oraz pilot
Panasonic LX800

Ulepszenia OLED 

Linia OLED obejmuje modele LZ2000 (77”, 65”, 55”), LZ1500 (65”, 55”, 48”, 42”), LZ1000 (65”, 55”) oraz LZ980 (65”, 55”, 48”, 42”). Modele te są idealnym wyborem dla miłośników filmów, wszystkie telewizory OLED 2022 korzystają z najnowszej generacji panelu 2022. LZ2000 i LZ1500 (z wyjątkiem modeli 48” i 42”) mogą pochwalić się konfiguracją „Master OLED Pro”, podczas gdy LZ1000 używa konfiguracji „Master OLED”. Modele 48” i 42” LZ1500 i LZ980 przyjmują konfigurację „OLED”.

 • Panasonic LZ2000 TV i pilot
 • Panasonic LZ1500 TV i pilot
 • Panasonic LZ1000 TV i pilot

Wszystkie modele OLED 2022 zostały specjalnie zaprojektowane przez firmę Panasonic, aby zapewnić jeszcze większą jasność szczytową w trybach True Cinema, Cinema, Filmmaker i Professional. Ponadto, dzięki procesorowi Panasonic HCX Pro AI, poprawiono reprodukcję koloru niebieskiego przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej precyzji reprodukcji różnych przejść tonalnych. 

Panasonic LZ980 TV i pilot
Panasonic LZ980

Core LED 

Linia Core LED obejmuje serie LX940 LED (75”, 65”, 55”, 49”, 43”) i LX800 LED (75”, 65”, 55”, 50”, 43”), które stworzą wciągające wrażenia wizualne dla miłośników sportu i gier. Wyposażona w Procesor HCX Pro AI (LX940) i Procesor HCX (LX800), seria Core LED zapewnia wysoką dokładność kolorów i wyjątkowy kontrast. Seria Core LED jest idealna do gier i oglądania filmów w ciągu dnia, modele „HDR Cinema Display Pro” (LX940), „HDR Cinema Display” (LX800 75”, 65”, 55”) i „Bright Panel Plus” (LX800 50”, 43”) dostosowują jasność do otaczającego oświetlenia. 

Ulepszone funkcje gamingowe 

Szybkość, wyrazistość, płynność — to podstawowe elementy wciągającej gry wideo. Game Mode Extreme firmy Panasonic przedstawia szereg udoskonaleń, które sprawiają, że telewizory Panasonic OLED i LX940 LED są najlepszymi narzędziami dla graczy. Obejmuje to obsługę kluczowych funkcji HDMI2.1, takich jak wysoka szybkość klatek (HFR) oraz zmienna częstotliwość odświeżania (VRR) przy 120 Hz w pełnej rozdzielczości 4K. Obsługa VRR pomaga rozwiązać wiele potencjalnych problemów po stronie konsoli, takich jak drganie i szarpanie, jeśli renderowana rozdzielczość i LOD (poziom szczegółowości) są zbyt wysokie lub gdy renderowanych jest zbyt wiele efektów lub obiektów w tym samym czasie.

Po włączeniu funkcji VRR telewizor i konsola synchronizują tempo odtwarzania klatek, aby zapewnić płynniejsze wrażenia. Zupełnie nowa funkcja o nazwie Game Control Board gromadzi wszystkie istotne ustawienia i informacje dotyczące gry w jednym miejscu i przedstawia je jako nakładkę na grę – dzięki czemu gracze nigdy nie muszą wychodzić z gry, aby uzyskać do nich dostęp. Co więcej, można ją zaprogramować tak, aby była dostępną za pomocą jednego kliknięcia na pilocie, przypisując ją do konfigurowalnego przycisku „moja aplikacja”. 

Nakładka Game Control Board zapewnia dostęp do następujących kluczowych funkcji i informacji w czasie rzeczywistym: 

 • Informacje — ta opcja wyświetla wszystkie informacje pochodzące z gry źródłowej, takie jak liczba klatek na sekundę, metadane HDR i dane pod próbkowania chrominancji. 
 • Dark Visibility Enhancer – pozwala graczowi na szczegółowe dostosowanie prawie czarnej części ciemnych scen, co ułatwia zobaczenie trasy do przodu lub wykrywanie wrogów ukrywających się w cieniu. 
 • HDR Tonemap – pokazuje bieżące ustawienia mapowania tonów HDR, w tym „Wył.” (konsola do gier zarządza mapowaniem tonów); „On” (telewizor zarządza mapowaniem tonów); lub Dynamiczny (telewizor analizuje przychodzące klatki w czasie rzeczywistym i tworzy dynamiczne mapowanie tonalne scena po scenie, nawet jeśli źródłem jest statyczny HDR).
 • Input Lag i VRR – wyświetl i dostosuj ustawienia Input Lag i VRR. 
 • Tryb oglądania – umożliwia graczowi w czasie rzeczywistym zmianę trybu oglądania i oglądanie efektu na żywo w celu wybrania preferowanego wyglądu. 

W 2022 roku firma poprawiła również szybkość. Tryb odświeżania 60 Hz radykalnie zmniejsza opóźnienia Input Lag w grach 60 Hz na telewizorach OLED. To drastycznie zmniejsza stres w środkowej fazie gry u graczy, którzy wymagają szybkiej reakcji, zwłaszcza w grach akcji. Co więcej, Panasonic położył kres niestabilnej rozgrywce i zapewnia płynniejszą rozgrywkę, biorąc pod uwagę, że telewizory OLED i seria LX940 uzyskały w 2022 roku certyfikat AMD FreeSync Premium Support. Telewizor LED LX940 jest również wyposażony w szybki panel 120 Hz zapewniający podwójną prędkość konwersji co jest idealne dla graczy, którzy potrzebują ekranu z niskimi opóźnieniami. 

Jakość obrazu zoptymalizowana pod kątem otaczającego środowiska 

Wszystkie OLEDy i telewizor LED LX940 wykorzystują zaawansowane czujniki do wykrywania temperatury barwowej otoczenia i dostosowują obraz w zróżnicowany sposób, aby zapewnić bardziej naturalne wrażenia, na przykład podczas oglądania w nocy. Ta nowa funkcja opiera się na wprowadzonym w zeszłym roku trybie automatycznej sztucznej inteligencji firmy Panasonic, który wykorzystuje sztuczną inteligencję do identyfikowania w czasie rzeczywistym rodzaju odtwarzanych treści w celu płynnej i automatycznej optymalizacji zarówno jakości obrazu, jak i dźwięku. Postępy w technologii AI firmy Panasonic zaowocowały szybszym wykrywaniem gatunków AI. 

Zaawansowane czujniki AI jasności otoczenia i temperatury barwowej współpracują z procesorem HCX Pro AI w telewizorach premium firmy Panasonic, aby dostosować każdy odcień koloru indywidualnie w najbardziej realistyczny sposób w oparciu o oświetlenie otoczenia, zapewniając w ten sposób bardziej komfortowe wrażenia podczas oglądania w dzień i w nocy. Odzwierciedla to fakt, że ludzie postrzegają „biel” inaczej w zależności od oświetlenia otoczenia. Na przykład w większości europejskich domów w nocy stosuje się ciepłe barwy światła, co oznacza, że ​​białe kolory na ekranie mogą być postrzegane jako niebieskawe i zbyt zimne. Procesor HCX Pro AI działa w bardzo inteligentny i dopracowany sposób, zachowując kolory znane ludzkiemu oku, takie jak odcienie skóry, aby zapewnić naturalny obraz. 

Co więcej, w 2022 roku Panasonic rozszerzył kontrolę adaptacyjną, obsługując również tryb Netflix Adaptive Calibrated Mode do automatycznego przetwarzania obrazu w zależności od oświetlenia w pomieszczeniu. Dostępny w serii OLED tryb Netflix Adaptive Calibrated Mode umożliwia telewizorom Panasonic dostarczanie niewiarygodnie dokładnej jakości obrazu na poziomie Hollywood podczas przesyłania strumieniowego treści, odtwarzając jakość obrazu z monitora Master Monitor używaną przez twórców filmowych Netflix w post produkcji i dostarczając obrazy wierne intencjom filmowców. 

Jakość kinowa dostrojona w Hollywood 

Wszystkie tegoroczne panele OLED łączą techniczną dokładność firmy Panasonic, możliwą dzięki japońskiej inżynierii i know-how, z umiejętnościami dostrajania kolorów Stefana Sonnenfelda. Stefan Sonnenfeld, założyciel i dyrektor generalny Company 3, jest zaufanym współpracownikiem jednych z najlepszych filmowców na świecie. Sonnenfeld jest jednym z nielicznych czołowych artystów, którzy promują moc korekcji kolorów w opowiadaniu historii i komunikowaniu emocji. Opisywany przez NPR jako „da Vinci z filmów”, Sonnenfeld zastosował swoje umiejętności kolorystyczne w wielu najbardziej uznanych i popularnych filmach ostatniej dekady. Podobnie jak wielu innych wiodących kolorystów, używa on ekranów Panasonic OLED jako wielkoformatowych monitorów referencyjnych w swojej codziennej pracy. Rzeczywiście, telewizory OLED firmy Panasonic są szeroko stosowane w studiach i domach post produkcyjnych. 

Ulepszenia dźwięku – namierzanie i ukierunkowanie dźwięku 

OLED LZ2000 wprowadza dźwięk kierunkowy jako dodatek do pakietu audio Panasonic 360° Soundscape all-in-one, który zapewnia wciągające wrażenia dźwiękowe Dolby Atmos. Wiele wbudowanych głośników skierowanych w górę, w bok i do przodu tworzy przestrzenną scenę dźwiękową z zawartością Dolby Atmos. Oprócz poprawy dźwięku przestrzennego, LZ2000 jest wyposażony w nowy zaawansowany system głośników Front Array, który kieruje dźwiękiem, zapewniając dokładny i czysty dźwięk oraz formowanie wiązki. Modele z serii OLED LZ1500 (tylko modele 65”, 55”) są wyposażone w zaawansowany system dźwiękowy o nazwie „Dynamic Cinema Surround Pro”, który obsługuje Dolby Atmos i wykorzystuje wbudowany głośnik niskotonowy, aby zapewnić potężny i bogaty dźwięk basowy. Serie LZ1500 (z wyjątkiem 65” i 55”), LZ1000 i LZ980 są wyposażone w „Cinema Surround Pro”, który obsługuje również Dolby Atmos. Seria LX940 zawiera „Cinema Surround”, podczas gdy LX800 oferuje ulepszony „Surround Sound”. 

Oszałamiająca i przystępna rozrywka 

Wszystkie serie 2022 OLED i LX940 LED są wyposażone w najnowszą wersję wysoko ocenianego systemu operacyjnego Smart TV firmy Panasonic, My Home Screen 7.0, który obsługuje wszystkie główne usługi przesyłania strumieniowego wideo. Aby poszerzyć wybór, Panasonic oferuje również telewizor LX800 LED z systemem Android™ (*), który zapewnia liczne opcje rozrywki. Firma Panasonic poczyniła znaczne postępy w swoich modelach My Home Screen 7.0 OS pod względem dostępności, umożliwiając użytkownikom szybki dostęp do wszystkich ustawień menu. Nowe menu ułatwień dostępu zapewnia również szereg przydatnych funkcji, które można łatwo skonfigurować – sterowanie głosowe, audiodeskrypcję, ulepszenie dialogów audio i napisy dla niedosłyszących.  

Wszystkie kontynentalne europejskie zestawy Panasonic od LX940 i nowszych są wyposażone w oryginalny tuner Penta firmy Panasonic, który zapewnia pięć różnych opcji zaawansowanego odbioru programów. Najważniejsza była łatwość obsługi, więc wybór jest tak prosty, jak naciśnięcie przycisku na pilocie telewizora. Należą do nich DVB-C (odbiór kablowy), DVB-S (satelitarny), DVB-T (tradycyjna antena zewnętrzna/wewnętrzna), TV do IP oraz IPTV, która nie wymaga serwera. Funkcja ta pozwala na znaczną elastyczność w wyborze lokalizacji w domu, a telewizor Panasonic bardzo łatwo prowadzi użytkownika przez instalację, umożliwiając bezproblemowy proces konfiguracji. 

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Panasonic