„iPodo-iPhone” miał kółko do klikania i klawiaturę numeryczną

Ta obrzydliwość jest tym, czym mógłby być iPhone z kółkiem iPoda – niektóre prototypy nie powinny nigdy ujrzeć światła dziennego, a to jest jeden z nich.

Prototyp iPodo-iPhone'a z kółkiem i klawiaturą
Prototyp iPodo-iPhone’a z kółkiem i klawiaturą numeryczną

Apple prototypuje różne rzeczy, w które czasami angażują się firmy zewnętrzne, nawet w projekty iPhone’a. Ojciec iPoda – Tony Fadell, udostępnił zdjęcie prototypu iPhone’a, który nigdy nie powstał. Prototypowy iPhone zawierał kółko i klawiaturę numeryczną iPoda. Tony Fadell jest często określany mianem ojca iPoda, więc kiedy sprząta swój garaż z prototypów i gadżetów, warto zwrócić na to uwagę. Jeden z tych prototypów to w 50% iPod i w 50% iPhone, czyli w 100% straszny.

Przeczytaj także: Koncepcja iPhone Studio – Mac Studio + iPhone

W serii zdjęć udostępnionych dla serwisu TechCrunch, Fadell dzieli się rzeczami, które nigdy nie przekształciły się w prawdziwe produkty, ale mimo to nadal są bardzo interesujące. Można argumentować, że produkty, których Apple nie dostarcza, są ciekawsze niż te, które dostarcza. W tym jednym przypadku jednak tak nie jest. Słyszeliśmy już o początkowych rozważaniach Apple’a o umieszczeniu pokrętła z iPoda na iPhonie — ale okazało się, że inna firma również podchwyciła ten pomysł. Rezultatem jest to, co widzisz na górze tej strony.

To prototyp, który przysłał mi zewnętrzny producent, mówiąc: „Jesteśmy zdolni. Spójrz na tę fajną rzecz, którą zrobiliśmy” i „Myślę, że powinieneś wybrać nas, ponieważ możemy Ci pomóc z koncepcją iPodo-iPhone’a”– mówi Fadell o powyższym ujęciu. Góra i dół mają kółko, więc można byłoby mieć klawiaturę numeryczną, pokrętło lub kamerę. To było naprawdę fajne, że ludzie o tym myśleli. Nie było tak źle! To nie zadziałało, ale to nie jest złe myślenie.

Pomysł umieszczenia pokrętła z jednej strony i klawiatury numerycznej z drugiej ma sens, który miałby miejsce w około 2006 roku, ale nadal – po prostu nie…

Apple ostatecznie zdecydowało się pójść inną drogą, a iPhone, który znamy i kochamy dzisiaj, powstał dzięki tej decyzji. Po drodze zgubiliśmy przycisk Home, gniazdo mini jack, ale ogólny wygląd pozostał niezmienny i nie ma kółka do klikania!

Dziś Apple całkowicie zrezygnowało z linii iPodów. Przecież iPhone to także iPod. Ale czy iPhone z kółkiem do klikania iPoda byłby tak wspaniały?

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: TechCrunch | Apple | iMore