Akademia Pana Kleksa znowu rekrutuje!

Nowej wersji filmu Akademii Pana Kleksa będzie towarzyszyć sporo niespodzianek na miarę naszych czasów – poznaj uniwersum Kleks Academy.

KLEKS - Akademia Pana Kleksa

Na początku była książka. Uwielbiana przez pokolenia. Potem film z kultową rolą Piotra Fronczewskiego. Zbliżamy się jednak do budowy prawdziwego uniwersum na miarę podziwianych na całym świecie superbohaterów. Składać się na niego będzie nie tylko nowa wersja filmu, ale też metaverse i specjalna aplikacja. Wykorzystanie rzeczywistości rozszerzonej (AR) nie tylko rozbudzi wyobraźnie, ale też połączy kreatywność z zabawą.

Przeczytaj także: „Kids ToDo List” – obrazkowa lista zadań dla dzieci

Kultowa powieść Jana Brzechwy ma szansę przykuć uwagę całych rodzin i to nie tylko w Polsce. Prawie 40 lat od filmowej adaptacji stworzonej przez Krzysztofa Gradowskiego nową wersję filmu przygotowuje Maciej Kawulski. Jego produkcje cieszą się ogromną popularnością na całym świecie. Film „365 dni” podbił nie tylko polskie kina, ale też cieszył się rekordową popularnością w serwisie Netflix. Odtworzono go ponad 300 milionów razy. Przez długi czas również kolejny film Kawulskiego „Jak pokochałam gangstera” plasował się wśród najpopularniejszych propozycji tego serwisu streamingowego.

Stworzyliśmy zupełnie nową historię na motywach powieści Brzechwy. To swoista koedukacyjna przystań i podróż w głąb własnej wyobraźni, w którą zabierzemy najmłodszych widzów. Wzięliśmy z literatury te elementy, które są wciąż aktualne i uniwersalne. To dzieci zadecydują, czym będzie dla nich Kleks, bo my swojego już mieliśmy, ale po cichu wierzę, że ta postać się po prostu nie starzeje i że ciągle chce się z nią spędzać czas. Może dzięki kilku innowacyjnym pomysłom dzieciaki będą miały szanse być bliżej tej postaci i spędzać z nią więcej czasu na codzień – podkreśla Maciej Kawulski, który zanim stworzył filmy lubiane na całym świecie, zbudował potęgę federacji sztuk mieszanych – KSW. 

Film to dopiero początek. Kleks Academy otworzy umysły

Przypomnijmy, że Akademia Pana Kleksa to opowieść o grupie dzieci, które zostały wybrane do udziału w magicznej szkole stworzonej przez profesora Kleksa. Magik uczył dzieci otwierania umysłów i odkrywania twórczego potencjału. 

Zdjęcia do nowej wersji filmu rozpoczną się jeszcze latem. – Przygotowania są na ostatniej prostej, więc to też idealny czas, żeby rozwiać nieco mgiełkę tajemniczości. Kleks Academy to nie będzie tylko film, a całe uniwersum, które będzie żyło już przed premierą i jeszcze wiele lat po. Dzięki najnowszym technologiom, tym razem doznania będą znacznie głębsze i bardziej wciągające. Absolwentem szkoły będzie mógł być tak naprawdę każdy, a ścieżka będzie prowadzić od procesu produkcji filmu, poprzez kreatywną zabawą z aplikacją AR, do unikalnych doświadczeń w sferze metaverse – podkreśla Karol Belina-Brzozowski, współzałożyciel i dyrektor kreatywny Kleks Academy.   

Open Mind Production, który ożywia tę legendarną historię, buduje bowiem wraz z zespołem Kleks Academy nową wirtualną rzeczywistość. – Metaverse i technologie oparte na blockchain coraz odważniej pokazują swoje oblicze. Wzorem profesora Kleksa, który szukał innowacji, chcielibyśmy pokazać potencjał tej technologii, siłę która tkwi w kreatywności i to, że dodatkowo może ona przynieść każdemu wielowymariową rozrywkę – zaznacza Karol Belina-Brzozowski. 

Jedyny taki token na świecie. Możesz zostać gwiazdą kina

Rekrutacja do Kleks Academy w metaverse nie będzie skomplikowana, ale jednak potencjalni kandydaci będą musieli zdobyć się na pewien wysiłek. Do wirtualnego świata wejdą tylko ci, którzy będą posiadali specjalny bilet w postaci tokenu NFT. Zanim jednak przekroczą próg wirtualnego świata będą mogli korzystać z całego szeregu benefitów.

Nasz token NFT to nie tylko grafika 3D, którą będzie można się pochwalić w mediach społecznościowych. Proponujemy technologię, która jest unikalna na skalę światową, bo wprowadzany innowacyjną koncepcję multi-D NFT, która będzie pozwalała na wielokrotne odkrywanie swojego tokena na nowo – dodaje Belina-Brzozowski.

O co chodzi? Token multi-D NFT będzie miał postać sześcianu, a pierwszego dnia posiadacze dowiedzą się tylko części prawdy o swojej kolekcji. Dalsze informacje, o tym co będzie kryło się pod każdym symbolem tej wirtualnej kostki do gry, będą ujawniane podczas cyklicznych wydarzeń, które są zaplanowane w kalendarzu akademickim szkoły Kleksa. Nie będzie dwóch takich samych tokenów NFT. 

Jak podkreślają przedstawiciele Kleks Academy, to również przełom w historii kina, bo posiadacze kolekcji odkrywając swoje magiczne moce będą mogli być np. częścią produkcji, i to nie tylko dzięki możliwości odwiedzenia planu w trakcie zdjęć, ale niektórzy będą mogli również zagrać w filmie.  

Te najciekawsze benefity są szansą, żeby na trwale zaistnieć w historii polskiej kinematografii. Dzięki NFT rewolucjonizujemy kino, a widza przybliżamy do niego tak blisko, jak jeszcze nikt wcześniej – zaznacza Karol Belina-Brzozowski. 

Empatia, kreatywne wyzwania i świadomość ekologiczna podstawami Akademii

Kleks Academy nie zapomina o podstawach, czyli edukacji. Stąd decyzja o współpracy z międzynarodowym stowarzyszeniem Ashoka, którego jedną z wartości jest empatia, wyznawana również przez profesora Kleksa. – Współpraca przyjmie dwa wymiary. Po pierwsze przeznaczymy część zysków na rozwój Ashoki w jej działaniach, które koncentrują się m.in. tworzeniu społecznych podstaw przedsiębiorczości, która nie wyklucza, a daje szansę milionom na zmiany i uzyskanie sprawczości. Natomiast globalna sieć ekspertów organizacji Ashoka w takich dziedzinach jak edukacja dzieci, psychologia, socjologia czy inteligencja emocjonalna, pozwoliKleks Academy tworzyć mądre i kreatywne wyzwania dla naszej społeczności – zaznacza Karol Belina-Brzozowski.

KLEKS - Imagine a world where everything is possible

Częścią uniwersum będzie bowiem aplikacja, która wykorzysta możliwości rozszerzonej rzeczywistości. Zadania przygotowane przez Kleks Academy sprawią, że ta wirtualna gra miejska nie będzie polegała tylko na zbieraniu piegów czy innych atrybutów uczniów szkoły magii, które zobaczymy w ciekawych miejscach swoich miast. Czasami trzeba będzie rozwiązać zagadkę lub inne zadanie. 

To nie koniec, bo jak podkreślają twórcy Kleks Academy, czują się także odpowiedzialni za losy planety i chcą w pełni zneutralizować ślad węglowy, który zostanie wytworzony poprzez ich działania, a także zwiększać świadomość ekologiczną. Wykorzystają do tego narzędzie dostarczone przez Plan Be Eco, które pozwala obliczać i natychmiast raportować ślad węglowy. Dzięki tym wyliczeniom Kleks Academy będzie mogła dążyć do neutralności klimatycznej poprzez odpowiednie wsparcie programów ekologicznych i działać na rzecz zwiększania świadomości.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Kleks Academy