Nowa gra mobilna „Warcraft Arclight Rumble” od Blizzarda

Blizzard zapowiedział swoją nową grę mobilną „Warcraft Arclight Rumble”, która umieszcza bohaterów Azeroth w strategicznej grze typu tower defense.

Warcraft Arclight Rumble (Blizzard, 2022)

Zapowiedziany Warcraft Arclight Rumble to darmowa strategiczna gra akcji na telefony, która wydaje się być tradycyjną grą strategiczną Warcraft z uroczą, przypominającą Hearthstone obronę wieży. W grze gracze będą wybierać spośród pięciu rodzajów przywódców zaczerpniętych z tradycyjnych tytułów Warcrafta, aby dowodzić swoimi oddziałami w bitwie. Gracze będą mogli grać w trybach PvE i PvP, zdobywając złoto, aby rozmieszczać potężniejsze stwory – wszystko po to, żeby realizować cele, takie jak pokonanie bossa rajdu.

Warcraft Arclight Rumble został po raz pierwszy ujawniony w kwartalnym raporcie zysków Blizzarda w lutym. Ten tytuł reprezentuje dążenie wydawcy do tworzenia oryginalnych treści na rynek mobilny w połączeniu z nadchodzącym Diablo Immortal i dołączeniem do Call of Duty: Mobile Activision oraz King’s Candy Crush. Blizzard faktycznie zaplanował dwie gry mobilne dla serii Warcraft, z których druga to gra z mechanika przypominającą szalenie popularne Pokémon Go.

W ciągu ostatnich kilku tygodni Blizzard podzielił się lawiną aktualizacji na temat wielu swoich planów. W zeszłym tygodniu Diablo Immortal, mobilna wersja izometrycznego CRPG, otrzymała datę premiery na 2 czerwca 2022 roku. Ogłoszono najnowszy dodatek do World of Warcraft Dragonflight, a Overwatch 2 wszedł do zamkniętej bety.

Szybkie tempo ogłoszeń jest śledzone przez zbliżające się batalie prawne, przed którymi stoi firma, w tym niepewność wokół stanowiska dyrektora generalnego Bobby’ego Koticka po przejęciu i trwające głosowanie związkowe przez dział QA jednej z jej spółek zależnych – Raven Software. Firma jest również nadal w trakcie kupowania przez Microsoft, a akcjonariusze głosowali za zatwierdzeniem transakcji w zeszłym tygodniu.

Możesz wstępnie zarejestrować się do Warcraft Arclight Rumble już teraz w Google Play, a wkrótce także w sklepie App Store:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Blizzard