4. sezon „Największe pomyłki inżynierów” w Polsat Viasat Explore

Niezwykłe, wyjątkowe, czasami komiczne: w tej serii obejrzymy pomyłki i błędy, o których inżynierowie woleliby zapomnieć – na Polsat Viasat Explore 4. sezon „Największe pomyłki inżynierów”.

„Największe pomyłki inżynierów” po raz czwarty na Polsat Viasat Explore

Kolejny sezon Największych pomyłek inżynierów zadebiutował na kanale Polsat Viasat Explore w marcu tego roku, ale teraz możemy obejrzeć powtórki tego wyjątkowego dokuementu. To już 4. cykl tej serii, a w nim nieustająco pojedynki pod hasłem „technologia kontra porażki budowlane”. Błąd na budowie, czy nawet już na etapie projektowania niesie bowiem bardzo duże konsekwencje. Kiedy taki błąd można wychwycić? Kiedy nie jest za późno, żeby zacząć go naprawiać?

Sprawdź również: Najwyższa na świecie hybrydowa wieża z drewna będzie mierzyła 183 m

To wszystko zobaczysz w czwartym sezonie. Zwiedzimy różne zakątki świata, w tym malownicze okolice Sydney Opera House. Budynek oczywiście stoi stabilnie i nie zanosi się na jego wyburzenie, ale jest pewna postać, która rwie włosy z głowy przy bliższym kontakcie z tym obiektem. Chodzi o akustyka. Sydney Opera House jest uznawana nie tylko za architektoniczny cud, ale też symbol australijskiej kultury. Jednak jak na miejsce przeznaczone do obcowania z muzyką, jej możliwości pod tym względem oceniane są jako dość kontrowersyjne. Otóż budynek opery okazał się być po latach kiepsko przygotowany, jeśli chodzi o warunki akustyczne.

Winny jest rozmiar budynku. Ma bardzo wysoki strop i jest po prostu ogromny, co wskazuje się jako główną przyczynę wszelkich trudności brzmieniowych. Rozpoczęto prace mające na celu poprawę warunków akustycznych obiektu i znów inżynierowie będą głowić się nad obniżeniem sceny i przebudową ścian. O tym, jak wpłynie to na walory akustyczne Sydney Opera House, dowiemy się już po zakończeniu prac.

Każdy audiofil wnioski z tego przypadku wyciągnie sam. Wysokie sufity (nie tylko takie jak w Sydney Opera House, wystarczą już takie, jak w mieszkaniu na poddaszu) stwarzają problematyczne naturalne warunki akustyczne. O błąd związany z prawidłowym umieszczeniem głośników nietrudno.

Jeśli interesują Was kolejne, mniej lub bardziej oczywiste problemy, jakie może wygenerować budynek, most czy konstrukcja, na kanał Polsat Viasat Explore możesz obejrzeć powtórki 4. sezonu Największych pomyłek inżynierów.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Polsat Viasta Explore – autorka tekstu Odeta Moro