1Password 8 na Maca już oficjalnie!

Szybszy, przeprojektowany menedżer haseł 1Password 8 dostępny jest już dla komputerów Mac z katalogami i ulepszonym autouzupełnianiem.

1Password 8 for Mac

Aplikacja do zarządzania hasłami 1Password została zaktualizowana do wersji 8 dla komputerów Mac, przynosząc odświeżony wygląd mający na celu przyspieszenie użytkowania poprzez lepszy dostęp do poszukiwanych haseł. Ogłoszenie przez 1Password w sierpniu 2021 roku, że zamierza dokonać przeprojektowania swojej aplikacji, stało się kontrowersyjne. Skutecznie porzucono oryginalną aplikację 1Password Mac, a zamiast tego stworzono wersję na iPhone’a, która działa na macOS jako aplikacja Electron.

Teraz, gdy 1Password 8 dla komputerów Mac został oficjalnie uruchomiony – jest obecnie udostępniany użytkownikom – firma nie wspomina o swojej wersji Electron. Zamiast tego koncentruje się na tym, jak zapewnia spójność na wszystkich obsługiwanych platformach.

„1Password dla komputerów Mac przebył długą drogę od swojej pierwszej iteracji w 2006 roku” – powiedział w oświadczeniu Dave Teare, współzałożyciel 1Password – „i z każdym wydaniem poszerzaliśmy zakres doświadczeń użytkowników (…) Chcę, aby nasi klienci mogli z pierwszej ręki zapoznać się ze wszystkimi nowymi i ulepszonymi funkcjami oferowanymi przez 1Password 8 dla komputerów Mac (…) mam nadzieję, że pokochają go tak bardzo, jak my kochaliśmy go tworzyć”.

Nowy 1Password 8 dla komputerów Mac zapewnia spójne i wydajne środowisko użytkownika z dowolnego urządzenia na komputerze, w tym w przeglądarce. Firma dąży do tego, aby bezpieczeństwo w internecie było bezproblemowe, intuicyjne i wierzcie lub nie — przyjemne.

Nazywany Knox, nowy język projektowania aplikacji 1Password „poprawia przejrzystość, dostępność i spójność”. Ta spójność obejmuje nową ikonę na ekranie blokady, która przypomina przełącznik z systemu iOS.

1Password 8 for Mac (zrzut ekranu)
1Password 8 for Mac (zrzut ekranu)

Ikony w aplikacji zostały przeprojektowane, aby „ułatwić identyfikację elementów na pierwszy rzut oka”. Pozycje w 1Password 8 mogą obejmować zwykłe dane logowania loginy, dane karty kredytowej i nie tylko, a nowa wersja dodaje katalog elementów, aby pomóc w dodawaniu różnych typów haseł.

Nowy 1Password 8 dla komputerów Mac zawiera więcej pomocy z przewodnikiem
„[Zawiera] przewodniki, które pomagają użytkownikom łatwo wyszukiwać, przeglądać najpopularniejsze typy elementów (hasła, karty kredytowe, dokumenty itp.), tworzyć i kategoryzować nowe elementy”.

Twórcy podkreślają, że nowy 1Password 8 dla komputerów Mac będzie „czuł się jak w domu na komputerze Mac”, ponieważ zawiera elementy inspirowane systemem macOS, a także tryby jasny i ciemny.

Nowy 1Password 8 dla komputerów Mac to aplikacja subskrypcyjna, której cena zaczyna się od 35,88 USD (ok. 170 zł) rocznie. Dostępna jest bezpłatna 14-dniowa wersja próbna, a subskrypcja zapewnia również użytkownikom synchronizację na urządzeniach z systemami iOS, Windows, Android, Linux i Chrome OS.

1Password 8 for Mac (elementy)

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple Insider | 1Password