Darmowy VPN w przeglądarce Edge

Microsoft dodaje darmową wbudowaną sieć VPN do swojej przeglądarki internetowej Edge – Edge Secure Network zostanie wprowadzony w ramach aktualizacji zabezpieczeń.

Edge Secure Network – Bezpieczna sieć Microsoft Edge

Jak czytamy na stronach pomocy Microsoftu (dzięki The Verge), firma dodaje bezpłatną wbudowaną usługę wirtualnej sieci prywatnej (VPN) do swojej przeglądarki Edge w celu poprawy bezpieczeństwa i prywatności. Microsoft obecnie testuje usługę VPN o nazwie Edge Secure Network (Bezpieczną sieć Microsoft Edge), która jest oparta na Cloudflare. Firma udostępni ją publicznie w ramach aktualizacji zabezpieczeń.

Zobacz także: Edge może wkrótce wyprzedzić Safari (styczeń 2022)

Po włączeniu, usługa Edge Secure Network powinna szyfrować ruch sieciowy użytkowników, aby dostawcy usług internetowych nie mogli zbierać informacji o przeglądaniu, które wolisz nie udostępniać, takich jak, powiedzmy, wyszukiwania związane ze zdrowiem lub zwykłe, dziwaczne zapytania.

Nowa funkcja pozwoli również użytkownikom ukryć swoją lokalizację, umożliwiając im przeglądanie sieci przy użyciu wirtualnego adresu IP. Oznacza to również, że użytkownicy mogą uzyskać dostęp do treści zablokowanych w ich krajach, takich jak na przykład Netflix lub Hulu.

Microsoft dodaje, że chociaż Cloudflare będzie zbierać informacje o wsparciu i diagnostyce z usługi, firma będzie na stałe pozbywać się tych danych co 25 godzin.

Chociaż funkcja jest nadal w fazie rozwoju i nie jest jeszcze dostępna do wczesnych testów, firma Microsoft szczegółowo opisała, w jaki sposób użytkownicy mogą wypróbować wersję zapoznawczą. Sugeruje to, że wkrótce może zostać wprowadzony do jednego z kanałów Microsoft Edge Insider.

Gdy to zrobisz, możesz wypróbować wersję podglądu, otwierając Edge, przechodząc do Ustawień i nie tylko, a następnie klikając opcję Bezpieczna sieć.

W tym momencie użytkownicy zostaną poproszeni o zalogowanie się lub utworzenie konta Microsoft. Po wykonaniu tej czynności w ramce przeglądarki pojawi się solidna ikona tarczy, wskazując, że sieć Microsoft Edge Secure Network jest teraz włączona. Wyłączy się po zamknięciu przeglądarki przez użytkownika.

Microsoft jest jedną z wielu przeglądarek, które oferują jakiś rodzaj usługi VPN. Opera jest również bezpłatna, ale bardziej popularne przeglądarki, takie jak Mozilla, oferują tylko płatną usługę VPN, podobnie jak Google Chrome, co może potencjalnie pomóc w ulepszeniu propozycji wartości Edge’a.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: The Verge | Microsoft