Z aplikacji mObywatel korzysta już 7,5 mln obywateli

Rządowa aplikacja mobilna mObywatel cieszy się coraz większą popularnością, tylko w tym roku przybyło już niemal 1 mln nowych instalacji.

7,5 mln mObywateli

Aplikacja mObywatel powstała po to, aby każdy mógł mieć cyfrowe wersje dokumentów w swoim telefonie. Pozwala ona potwierdzić swoją tożsamość, okazać prawo jazdy, sprawdzić wystawione e-recepty. Z każdym miesiącem rozbudowywana jest o nowe funkcje. Aplikację pobrało już ponad 7,5 miliona osób.

Zobacz też: Oszuści próbują nakłaniać do instalacji fałszywego mObywatela

Aplikacja mObywatel to cyfrowy portfel na dokumenty i wybrane usługi. Dzięki aplikacji można bezpiecznie przechowywać i następnie okazać swoje dane na smartfonie. Za pomocą aplikacji również mamy możliwość szybkiego i skutecznego zalogowania się do e-Urzędu Skarbowego oraz realizowania e-recept bez podawania numeru PESEL.

mObywatel jest przeznaczona nie tylko dla osób pełnoletnich. Młodzież szkolna może również z niej skorzystać. mLegitymacja szkolna to cyfrowy odpowiednik legitymacji szkolnej, dzięki której z poziomu własnego smartfona można potwierdzić swoje prawo do zniżki. Także dla studentów przygotowano mLegitymację studencką. 

Statystyki instalacji aplikacji mObywatel od 2020 roku

  • 1 stycznia 2020 – 776 600 zainstalowanych aplikacji,
  • 1 stycznia 2021 – 2 004 849,
  • 1 stycznia 2022 – 6 625 566,
  • 12 kwietnia 2022 – 7 564 886.

Najważniejsze funkcje aplikacji to między innymi

Nowe i nadchodzące funkcje

Jeszcze w tym roku Cyfryzacja KPRM planuje kolejne rozszerzenia aplikacji mObywatel, m.in. o dostęp do mLegitymacji emeryta i rencisty. Dzięki temu osoby, którym przysługuje jakaś forma renty będą mogły potwierdzić prawo przysługujące z tego powodu bez zabierania papierowych dokumentów.

Aplikację mObywatel można pobrać na Google Play i App Store. Do jej funkcjonowania wymagane jest zalogowanie się przez profil zaufany.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Cyfryzacja KPRM