Ten minimikser audio jest super, ale ma niezbyt atrakcyjną cenę

Oprócz poręcznych proporcji, TX-6 zawiera wiele przydatnych funkcji do miksowania w podróży, jego jedyną wadą wydaje się tylko bardzo wysoka cena.

Minimikser audio TX-6 Teenage Engineering

Mistrzowie minimalistycznej stylistyki ze szwedzkiej organizacji Teenage Engineering dodali do oferty firmy bogaty w funkcje, ale niewielki, profesjonalny mikser audio, który zawiera wbudowane dźwięki, bity i sekwencjonowanie, a także może służyć jako interfejs audio USB. Poręczny mikser terenowy TX-6 ma czystą i gładką obudowę z precyzyjnie obrabianego aluminium CNC i mierzy zaledwie 90 ✕ 62,5 ✕ 15 mm (3,54 ✕ 2,46 ✕ 0,59 cala), chociaż adapter audio 6,3 mm zwiększa długość do 102 mm i enkodery podnoszą wysokość do 23 mm.

Może Cię zainteresować także: RØDE udostępniło za darmo całą bibliotekę dźwięków przestrzennych!

Sześciokanałowy mikser stereo – choć użytkownicy mogą zdecydować się na użycie go jako 12-kanałowego mono – ma własny trójpasmowy korektor, obsługuje specjalnie zaprojektowane suwaki i kodery, wyposażony jest w monochromatyczny wyświetlacz OLED o rozdzielczości 48 ✕ 64 pikseli i jest wyposażony w zestaw filtrów, regulowany kompresor i osiem cyfrowych efektów do dowolnego zastosowania, w tym pogłos, chorus i opóźnienie.

Po wyjęciu z pudełka, słodko wyglądające, radełkowane pokrętła sterujące służą do dostrajania korektora, ale każde z nich można indywidualnie zaprogramować zgodnie z niestandardowymi parametrami i ustawieniami. Poziomy głośności kanałów można monitorować na miernikach LED VU, a dołączony tryb DJ umożliwia crossfading między kanałem piątym i szóstym. Posiada nawet tuner instrumentalny.

TX-6 może być używany jako 32-bitowy/48-kHz interfejs audio USB

Urządzenie posiada sześć wejść stereo i trzy wyjścia stereo, korzysta z 4-kanałowego przetwornika analogowo-cyfrowego Burr-Brown, wzmacniacza Cirrus Logic dla wyjść głównych i pomocniczych oraz procesora DSP Cirrus Logic z inteligentnym kodekiem dla funkcji cue .

Mikser Teenage Engineering zawiera również akumulator umożliwiający do ośmiu godzin ciągłego użytkowania na jednym ładowaniu oraz wbudowany generator dźwięku z czterema przebiegami oscylatora i czterema bębnami syntezatorowymi do generowania rytmów poza domem.

TX-6 od Teenage Engineering - podłączenie do komputera i smartfona
TX-6 od Teenage Engineering – podłączenie do komputera i smartfona

TX-6 może służyć jako 32-bitowy/48-kHz interfejs audio USB z funkcjami MIDI, Bluetooth LE jest przygotowany do bezprzewodowego sterowania urządzeniami BT MIDI, jest kompatybilny z MFi z urządzeniami iOS i obsługuje również mikrofony w słuchawkach. Opcjonalne akcesoria obejmują pokrowiec, pasek i kable.

Mały, i zbudowany z myślą o trwałości, TX-6 ma dość wysoką cenę, wynoszącą 1199 USD (ok. 5170 zł). Poniższy film zawiera więcej informacji na temat tego cudeńka:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: strona produktu TX-6 | NewAtlas