Nowe PlayStation Plus od 22 czerwca w Polsce

Sony planuje na 13 czerwca 2022 roku premierę odnowionego planu PlayStation Plus, w Europie (w tym w Polsce) pojawi się nieco ponad tydzień później.

Nowe plany Playstation Plus (2022)

Wczoraj firma Sony ogłosiła, że zamierza uruchomić swoje odnowione plany subskrypcji PlayStation Plus na rynkach w Azji (z wyjątkiem Japonii) 23 maja, następnie w Japonii 1 czerwca, w obu Amerykach 13 czerwca, a w Europie (w tym w Polsce) 22 czerwca 2022 roku. Sony po raz pierwszy ogłosiło nowe plany w marcu, z opcjami premium oferującymi korzyści, takie jak dostęp do kolekcji gier do pobrania lub przesyłania strumieniowego oraz możliwość grania w klasyczne gry PlayStation, PS2, PS3 i PSP.

Niestety, jeśli chcesz grać w gry retro, będziesz musiał zapłacić za najdroższy poziom. W momencie pierwotnego ogłoszenia Sony powiedziało, że poziomy będą dostępne jako pierwsze w Azji, a następnie Ameryce Północnej, Europie i reszcie świata. Teraz znamy dokładne daty.

Nie znamy jeszcze polskich cen dla poszczególnych planów, a patrząc na cenę obecnych planów nie są one przeliczane wg stawki dolara czy euro, a ustalane indywidualnie dla poszczególnych krajów. Można się jednak spodziewać, ze cena będzie oscylowała wokół przelicznika.

Oto opisy planów nowego PlayStation Plus:

  • PlayStation Plus Essential — obejmuje dostęp do trybu wieloosobowego, dwóch gier do pobrania miesięcznie, zniżki i przechowywanie w chmurze na zapisywanie gier. Wyceniony na 8,99 € (obecnie w Polsce 37 zł) miesięcznie lub 59,99 € (obecnie w Polsce 240 zł) rocznie – czyli będzie to odpowiednik obecnego planu PlayStation Plus.
  • PlayStation Plus Extra — zawiera wszystko to co Plus Essential i dostęp do katalogu 400 gier na PS4 lub PS5. Wyceniony na 13,99 € miesięcznie lub 99,99 € rocznie.
  • PlayStation Plus Premium — zawiera wszystkie korzyści Essential i Extra, z dodatkowymi 340 grami, w tym tytułami PS3, które można przesyłać strumieniowo, oraz niektórymi oryginalnymi grami na PlayStation, PS2 i PSP. Dostępne będą również ograniczone czasowo wersje próbne gier. Wyceniony na 16,99 € miesięcznie lub 119,99 € rocznie.

Gdy pojawią się nowe plany, PlayStation Now – oferujący kolekcję PS4, PS3 i PS2, które można zainstalować lub przesyłać strumieniowo na PS5, PS4 lub PC, „nie będzie już dostępne jako samodzielna usługa” — dla graczy z Polski to i tak bez różnicy, ponieważ ta usługa nigdy nie była dostępna w naszym kraju.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Playstation Europe