Pomóż Ziemi z Earth Hero

Ben Gerhold, podobnie jak wiele innych osób nie był pewien, czy jako jednostka może mieć realny wpływ na walkę ze zmianami klimatycznymi. Dlatego stworzył aplikację i zaczął namawiać do tego innych.

Pomóż Ziemi z Earth Hero

W ciągu kilku miesięcy udało mu się pootwierać drzwi na całym świecie. Earth Hero wystartowało w 2017 roku. To tworzona w dużej mierze przez wolontariuszy aplikacja non profit, która podpowiada, jak w praktyczny sposób zmniejszyć swój negatywny wpływ na środowisko. Odpowiedz na kilka pytań (Ile kilometrów co roku pokonujesz autem? Czy masz na podwórku trawnik?), a aplikacja określi Twój profil emisji i zasugeruje, jak możesz wpłynąć na zmiany klimatu — na przykład ograniczając spożycie mięsa, piorąc w zimnej wodzie lub zmieniając dostawcę energii.

Zostań obrońcą Ziemi z Earth Hero, monitorując swoje działania, i sprawdź, jak możesz ograniczyć swój negatywny wpływ na środowisko.

Przy tworzeniu Earth Hero Gerholdowi pomagali oddani sprawie wolontariusze z całego świata (m.in. projektanci, programiści, studenci i nauczyciele). — Każdy, kto nawet na najmniejszą skalę pomaga naszej planecie, jest bohaterem — mówi Martin Chukwumah, pochodzący z Nigerii wolontariusz, który napisał scenariusz do filmu o tym, jak rozmawiać z dziećmi o środowisku. Chukwumah walczy też o zmniejszenie zużycia paliw kopalnych w swoim regionie.

Wielu z wolontariuszy, tworzących aplikację, tak jak Martin Chukwumah, cieszy się, że ma szansę pomóc. Naomi Sugiura, nauczycielka z Tokio, tłumaczy zawartość aplikacji na japoński. Lan Anh Dang pochodzi z Wietnamu, zajmuje się tworzeniem aplikacji mobilnych i odpowiada za 30-dniowe wyzwania, które zachęcają użytkowników, by codziennie zaglądali do Earth Hero.

Cristina Mendonça, założycielka brazylijskiej firmy konsultingowej zajmującej się kwestiami środowiskowymi, uwzględniła w aplikacji działania, jakie sama podjęła: zmianę diety na roślinną, rezygnację z podróży samolotami na rzecz jazdy pociągiem czy zamontowanie w kranach niskoprzepływowych perlatorów.

Earth Hero pokazuje, że drobne działania mogą wiele zmienić.

Pracy nie brakuje. Wolontariusze Earth Hero ciągle rozwijają funkcje aplikacji i dodają nowe języki. Chcą, by aplikacja pomagała ludziom na całym świecie walczyć ze zmianami klimatycznymi.

Siła tkwi w liczebności, jak twierdzi klimatolog NASA Peter Kalmus, współtwórca aplikacji. — Zmiany klimatyczne i ekologiczne będą się pogłębiać, dopóki wszyscy nie postanowimy czegoś z tym zrobić — mówi. — Zajmuję się klimatem naukowo i przeraża mnie to, dokąd zmierzamy. Ale jeśli będziemy mieć miliard aktywistów działających na rzecz klimatu, położymy temu kres.

Earth Hero app - screen

Aplikację pobierzesz bezpłatnie ze sklepów App Store i Google Play:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: App Store