ootbox to przenośne biuro zbudowane z kontenera

Zbudowany z kontenera transportowego ootbox można ustawić na podjeździe lub podwórku i używać jako samodzielne biuro domowe.

ootbox - przenośne biuro na zewnątrz
ootbox – przenośne biuro na zewnątrz

Są sytuacje, w których dodatkowa powierzchnia biurowa jest chwilowo potrzebna, ale przeprowadzka na pełną skalę do większego budynku byłaby przesadą. Z pomocą przychodzi ootbox, ponieważ jest to przenośne biuro do wynajęcia wykonane z przetworzonego kontenera transportowego. Po raz pierwszy produkt powstał w 2016 roku, kiedy amerykański przedsiębiorca Robbie Friedman odkrył, że potrzebuje prywatnego, ale pobliskiego, miejsca do prowadzenia swojej działalności.

Zaczął budować „kapsułę ratunkową” na swoim podwórku i zdał sobie sprawę, że inni ludzie mogą od czasu do czasu wymagać czegoś podobnego. Aby rozwinąć tę koncepcję, nawiązał współpracę z przyjaciółką i specjalistką ds. rozwoju biznesu Allison Zofan. Rezultatem jest ootbox, który oficjalnie wystartował w 2020 roku.

System HVAC w skrzynce ootbox może podobno zapewnić mieszkańcom komfort, gdy temperatura na zewnątrz wynosi ood -17 do 38 ºC.

Mierzy 3 na 2,6 na 2,4 metra i waży około 1814 kilogramów. Na zewnątrz znajdują się drzwi z włókna szklanego otwierane na zewnątrz (z inteligentnym zamkiem), duże okna i tablice informacyjne. W jego wnętrzu znajduje się wykończony/izolowany sufit i ściany ze sklejki, wykładzina podłogowa, oświetlenie aktywowane ruchem i inteligentny termostat.

Każda jednostka zawiera również własny system elektryczny, który obejmuje pełną konfigurację HVAC (ogrzewanie, wentylacja i klimatyzacja) – należy zauważyć, że sprężarka HVAC zajmuje 2 stopy (61 cm) przestrzeni wewnętrznej. Cała skrzynka jest dostarczana ciężarówką, ustawiana tam, gdzie jest potrzebna, a następnie po prostu podłączana do pobliskiego gniazdka elektrycznego 20 A.

ootbox - przenośne biuro na zewnątrz
ootbox – przenośne biuro wewnątrz

Friedman i Zofan oferują kilka wersji przenośnych biur ootbox, dostosowanych do konkretnych scenariuszy użytkowania, takich jak korporacje, opieka zdrowotna, rozwój nieruchomości i handel detaliczny. Stawki czynszu zaczynają się od 1000 USD (ok. 4300 zł) miesięcznie, z okresem na minimum cztery miesiące.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: ootbox | New Atlas