Jak zbudować flip-walkera z klocków LEGO?

Jeśli chcesz przywrócić do życia swoje klocki LEGO, to z tego filmu dowiesz się, jak zbudować z nich zabawkę retro flip-walker.

Flip-walker z LEGO | fot. JK Brickworks
Flip-walker z LEGO | fot. JK Brickworks

Ten samochodzik z klocków LEGO wygląda, jakby miał własny rozum, ale tak naprawdę jest napędzany tylko grawitacją i malutkim silnikiem. Konstruktor niestandardowych modeli LEGO – JK Brickworks prowadzi nas przez budowę tego pojazdu w filmie na YouTubie. Ten flip-walker w rzeczywistości został zainspirowany staromodną zabawką Bear Mobill wykonaną przez Bandai w 1987 roku. Wygląda na to, że oryginalna zabawka ma być jakimś rodzajem pojazdem wojskowym rodem z filmu science fiction, ale JK Brickworks nadaje mu efektowny nowy wygląd.

Może Cię zainteresować także: Wymyślił przystawkę do odkurzania i sortowania LEGO

Hipnotyczny ruch przewracania jest wyzwalany przez poruszający się do przodu wózek w centrum. Obciąża maszynę tylko na tyle, na końcu jej toru, co powoduje, że konstrukcja przewraca się na dwóch nogach, resetując cały proces. Jak pokazano na filmie JK Brickworks, wyjątkowy ruch obrotowy zabawki pozwala wspinać się po małych stopniach, a nawet nieznacznie wznosić.

Jeśli chcesz dokładniej przyjrzeć się, jak zbudować tę dziwnie satysfakcjonującą maszynę typu flippy, możesz obejrzeć prawie dwugodzinną transmisję na żywo z JK Brickworks, podczas której składana jest klocek po klocku.

Wygląda na to, że JK Brickworks planuje również stworzenie dogłębnych instrukcji budowania, ponieważ w opicie wideo zauważa, że ​​„instrukcje będą w przygotowaniu”.

Maszyna może niczemu nie służyć i mieć niepotrzebnie nieznośny sposób poruszania się, ale ciekawe, że taki pojazd w ogóle istnieje. Jak zauważyli niektórzy użytkownicy Reddita, jedyną zabawką, która zbliża się do tego poziomu intrygi, jest prawdopodobnie smoczo kroczący He-Man z 1983 roku, który kołysze się na boki, aby zrobić krok do przodu.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: The Verge