„Exploding Kittens” jako gra i serial animowany na Netfliksie

Gra mobilna „Exploding Kittens” zadebiutuje w maju i zostanie dołączona do subskrypcji serwisu streamingowego Netflix.

„Exploding Kittens” w serwisie Netflix - jako gra i serial animowany

Serwis Netflix rozwija swoją działalność zarówno w dziedzinie gier jak i seriali, współpracując z twórcami gry karcianej Exploding Kittens. Tytuł opisywany jest jako „wyjątkowa wersja ukochanej gry mobilnej”, która zadebiutuje w maju, a „animowany serial komediowy dla dorosłych” oparty na tej serii pojawi się w 2023 roku. Nowa gra dołączy do stale rosnącej serii tytułów mobilnych dostępnych za darmo z subskrypcją Netflix.

W sklepach App Store i Google Play dostępna jest już wersja gry Exploding Kittens, ale w wersji Netflix w dniu premiery pojawią się dwie ekskluzywne karty. Z czasem będą pojawiać się kolejne a mechanika gry będzie „związana z serialem animowananym”. Obecnie dostępna wersja Exploding Kittens (która jest grą płatną) pozostanie w sklepach z aplikacjami po premierze nowej wersji. Niestety, żadne postępy, dodatki lub zapisy, które możesz mieć z obecnych wersji mobilnych, nie zostaną przeniesione do gry od Netflixa, ponieważ są to dwa oddzielne tytuły.

Nadchodzący animowany serial telewizyjny zapowiada się tak samo zwariowanie, jak sama gra. „W serialu animowanym zatytułowanym «Eksplodujące kocięta» odwieczny konflikt między niebem a piekłem osiąga epickie rozmiary, gdy zarówno Bóg, jak i diabeł zostają wysłani na Ziemię – w ciałach masywnych kotów domowych” – czytamy w streszczeniu komunikatu prasowego.

Producentami wykonawczymi serialu są Mike Judge i Greg Daniels, znani z pracy nad King of the Hill, oraz twórcy gry, Elan Lee i Matthew Inman. Inman, który stworzył również popularny komiks The Oatmeal i grę mobilną o kociej tematyce – Kitty Letter, będzie również showrunnerem.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Netflix | The Verge