„Sven Hjerson” od Christie w Epic Drama

Na kanale Epic Drama można oglądać nowy serial kryminalny pt. „Sven Hjerson”, który jest połączeniem kryminałów Agathy Christie i nordyckiego noir, z przymróżeniem oka.

„Sven Hjerson” na Epic Drama

Słynna królowa kryminałów Agatha Christie stworzyła kilka legendarnych postaci. Wszyscy znają Herculesa Poirota czy pannę Marple. Jednak jest też Sven Hjerson, który również zasługuje na miejsce wśród najsłynniejszych przedstawicieli tego kryminalnego uniwersum. Staje się to możliwe za sprawą produkcji Sven Hjerson (tyt. oryg. Agatha Christie’s Hjerson), którą oglądać można w poniedziałki o 21:30 na kanale Epic Drama.

Sven Hjerson to postać stworzona przez Ariadnę Oliver, która z kolei jest postacią z książek Agathy Christie. Oliver i Hercules Poirot przyjaźnili się i razem rozwiązali wiele tajemniczych zbrodni. Agatha Christie oraz Oliver i Sven Hjerson są niewątpliwie połączeni: Oliver miała problemy, by kontynuować dzieje Svena, podobnie jak Christie zmagała się w swojej karierze z opisywaniem dalszych losów Poirota. 

Profilowanie kryminalistyczne to dziedzina, w której niegdyś Sven Hjerson odnosił wiele sukcesów. Rozwiązał wiele głośnych spraw, a dzięki niemu Szwecja i tamtejsza policja mogli odetchnąć z ulgą. Jednak w pewnym momencie prywatny detektyw wycofał się z życia publicznego. Enigmatyczny mężczyzna zawsze stronił od towarzystwa ludzi i najchętniej ograniczyłby interakcje z nimi do zbędnego minimum. Jednocześnie zna się na ich reakcjach jak mało kto. Lub jak… Hercules Poirot. W momencie rozpoczęcia serialu „Sven Hjerson”, tytułowy bohater żyje na uboczu, trzyma się wiernie swoich rytuałów, wegańskiej diety, kolekcjonuje winyle i… uwielbia plotki.

Zupełnym przeciwieństwem Svena jest Klara Sandberg. Ciepła, pełna entuzjazmu, ale też lekko niepewna siebie producentka telewizyjna przechodzi mały kryzys zawodowy. Kobieta ugrzęzła przy produkcji wątpliwej jakości reality show (swoją drogą, „The MILF Hotel” brzmi jak potencjalny hit, tu brawa dla szwedzkiego poczucia humoru!). Program zaspokaja potrzeby włodarzy stacji, jeśli chodzi o słupki oglądalności. Nie spełnia jednak ambicji Klary.

O czym jest serial „Sven Hjerson”?

Zamknięty w sobie, enigmatyczny i poważny Sven Hjerson był niegdyś specjalistą w dziedzinie profilowania kryminalistycznego. W czasie swojej kariery zawodowej brał udział w wielu głośnych śledztwach, ale potem nagle postanowił wycofać się z życia publicznego — choć nikt nie wie dlaczego. Klara Sandberg — osoba nieco chaotyczna, ale odważna i ciepła — jest byłą producentką marnych programów telewizyjnych, która chce stworzyć nowy program kryminalny o prawdziwych zbrodniach z udziałem Hjersona.

Przeczytaj także: „Agatha i morderstwa o północy” na Epic Drama

Nowy program może być punktem zwrotnym jej kariery, ale jest problem: Klara nigdy nie poznała osobiście Hjersona. Historia zaczyna się w momencie, gdy Hjerson dowiaduje się o śmierci swojej matki i po raz pierwszy od ponad 30 lat wraca na Wyspy Alandzkie. Klara płynie tym samym promem, na którym dochodzi do zabójstwa: zamordowana zostaje młoda dziennikarka.

Hjerson i Klara zaczynają rozwiązywać zagadkę morderstwa: on początkowo niechętnie, ona — pełna entuzjazmu…

Zwiastun serialu

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Epic Drama