Pixelmator Pro 2.4 „Odesa” z obsługą M1 Ultra

Uaktualnienie Pixelmator Pro 2.4 „Odesa” wprowadza nowe typy warstw, nowe kształty wektorowe, ulepszoną obsługę układu Apple M1 Ultra i inne godne uwagi dodatki.

Pixelmator Pro 2.4 „Odesa”

W sklepie Mac App Store dostępna jest już do pobrania nowa wersja popularnego programu do edycji grafiki rastrowej – Pixelmator Pro 2.4 „Odesa”. Nowe dopasowania kolorów i warstwy efektów pozwalają użytkownikom w bezpieczny sposób dostosowywać kolory i stosować efekty do całych kompozycji warstwowych. Dzięki pojedynczej warstwie dopasowania kolorów użytkownicy mogą teraz zmienić wygląd kompozycji bez względu na to, ile warstw ma obraz.

Nowe typy warstw działają tak samo jak inne warstwy i mogą być maskowane, ukrywane, zmieniane i nie tylko. Możliwe jest również zastosowanie selektywnych edycji za pomocą dopasowań kolorów i warstw efektów z maskami.

„Jedną z rzeczy, które użytkownicy najbardziej kochają w Pixelmator Pro, jest to, że zaawansowana, oparta na warstwach edycja obrazu jest niezwykle łatwa” – mówi Simonas Bastys, główny programista w zespole Pixelmator. „A dzięki dodaniu korekt kolorów i warstw efektów, edycja oparta na warstwach w Pixelmator Pro staje się jeszcze bardziej wydajna, umożliwiając zupełnie nowe przepływy pracy, takie jak zaawansowana selektywna edycja zdjęć”.

Wraz z dodaniem nowych typów warstw, pasek boczny warstw został przeprojektowany i otrzymał nowy, świeży wygląd. Różne typy warstw, takie jak obrazy, kształty, tekst, warstwy RAW, grupy i inne warstwy, są teraz łatwiej rozpoznawalne. Ponadto warstwy zawierają teraz także informacyjne napisy, które na pierwszy rzut oka pokazują najistotniejsze informacje o warstwie – na przykład rozdzielczość.

Aktualizacja Pixelmator Pro 2.4 dodaje również ponad 200 nowych, zaprojektowanych przez artystów kształtów wektorowych z takich kategorii jak nauka, działania i symbole. Kształty wektorowe są niezależne od rozdzielczości, dzięki czemu można ich swobodnie używać w dowolnym projekcie lub ilustracji, a ich punkty wektorowe wyrównują się do granic pikseli, eliminując wszelkie niepożądane rozmycia, które często można znaleźć podczas używania elementów wektorowych w projektach.

Ta aktualizacja obejmuje również obsługę procesora Apple ‌M1 Ultra‌ i optymalizację modelu uczenia maszynowego, dzięki czemu (według twórców) automatyczne usuwanie tła, super rozdzielczość i ulepszanie zdjęć są do 1,7 razy szybsze z ‌M1 Ultra‌ w porównaniu z M1 Max.

Inne nowe funkcje obejmują tryb Scrubby Zoom, możliwość odłączania masek warstw oraz szeroką gamę mniejszych ulepszeń. Nowy Pixelmator Pro 2.4.1 Odesa jest dostępny w Mac App Store w cenie 189,99 zł lub jako bezpłatna aktualizacja dla użytkowników posiadających poprzednie wersje programu.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Pixelmator | MacRumors