Apple ogłasza zwycięzców makrowyzwania „Shot on iPhone”

Dziesięć zdjęć zrobionych za pomocą funkcji makro iPhone’a 13 Pro i iPhone’a 13 Pro Max zostało nagrodzonych w najnowszym konkursie Apple’a „Shot on iPhone”.

Truskawka w bąbelkach
„Strawberry in Soda” by Ashley Lee (@ashley.photo). Shot on iPhone 13 Pro.

Do makrowyzwania firmy Apple można było zgłaszać swoje zdjęcia od końca stycznia 2022 roku do 16 lutego 2022 roku. Od tego czasu międzynarodowy panel sędziów dokonał przeglądu zgłoszeń przed ujawnieniem nagrodzonej dziesiątki.

„Zwycięskie zdjęcia pokazują, że piękno makrofotografii polega na jej zdolności do przekształcania zwyczajności w niezwykłe” – czytamy w komunikacie firmy Apple – „i uchwycenia małych rzeczy w wielkim stylu”.

„[Zwycięskie zdjęcia] obejmują niesamowite ujęcia natury, które można przeoczyć gołym okiem (…) jak krople rosy na pajęczynie, płatki śniegu na psiej sierści, przepastny kwiat hibiskusa i truskawka otoczona maleńkimi bąbelkami wody sodowej.”

Autorzy nagrodzonych zdjęć pochodzą z Argentyny, Chin, Węgier, Indii, Włoch, Hiszpanii, Tajlandii i USA. Czterech z ostatnich dziesięciu pochodzi ze Stanów Zjednoczonych – z New Jersey, Nowego Jorku, San Francisco i Bostonu.

W tegorocznym konkursie „Shot on iPhone” firma Apple opublikowała komentarze jurorów dotyczące każdego ujęcia. Na przykład fotografka z San Francisco Ashley Lee „Strawberry in Soda” była chwalona za to, jak wykorzystała makrofotografię, aby ożywić temat.

„To zdjęcie zapiera dech w piersiach na pierwszy rzut oka” – powiedział sędzia Kaiann Drance. „Przejrzystość z ruchem i jasność truskawki naprawdę są zachwycające”.

Wszystkie 10 nagrodzonych prac można zobaczyć na stronie firmy Apple.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple Newsroom