Spotify oficjalnym partnerem Fryderyków 2022

Serwis streamingowy Spotify jeszcze mocniej angażuje się we wsparcie branży muzycznej w Polsce – platforma właśnie została oficjalnym partnerem technologicznym Fryderyk Festiwal 2022.

Fryderyk 2022

Już na koniec kwietnia w Szczecinie odbędzie się wręczenie najważniejszych nagród muzycznych w Polsce – Fryderyków. W trakcie dwóch uroczystych gal Fryderyk Festiwal: Gali Muzyki Poważnej oraz Gali Muzyki Rozrywkowej i Jazzu poznamy artystów wyróżnionych za ubiegłoroczne dokonania na rynku muzycznym przez Akademię Fonograficzną, w skład której wchodzą wykonawcy, twórcy, dziennikarze oraz profesjonaliści z branży fonograficznej.

Oficjalnym Partnerem Technologicznym tegorocznego wydarzenia będzie natomiast wiodący serwis streamingowy Spotify. Wśród nominowanych znalazło się wielu artystów cieszących się dużą popularnością na Spotify.

W gronie nominowanych nie brakuje wykonawców, których talent doceniają również słuchacze platformy Spotify. Wśród walczących o statuetki artystek znalazło się wiele ambasadorek służącego wsparciu kobiet w branży muzycznej programu EQUAL, takich jak: Daria ZawiałowsanahHania RaniKaśka SochackaBrodkaMaria Peszek i Natalia Przybysz. Cieszą również udane debiuty artystów znanych między innymi z playlisty RADAR PolskabryskaSzczyl i Dziwna Wiosna zdobywają coraz większą popularność na Spotify, a teraz także powalczą o zdobycie Fryderyka.

Zwycięzców tegorocznej edycji poznamy, w przypadku Gali Muzyki Poważnej już 22 kwietnia 2022 roku, a Gali Muzyki Rozrywkowej i Jazzu Fryderyk 2022 tydzień później – 29 kwietnia 2022 roku.

Jednak już teraz słuchacze mogą sprawdzić utwory nominowanych artystów w ramach specjalnie przygotowanej z okazji Fryderyków playlisty.

Natomiast na tych, którzy chcieliby sobie przypomnieć emocje towarzyszące wcześniejszym galom czeka specjalna playlista z utworami laureatów poprzednich edycji Fryderyków, od 1994 do 2021 roku.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Spotify