Netflix zapowiedział 18 nowych polskich produkcji!

Netflix ogłosił nowe filmy i seriale – aż 18 różnorodnych polskich produkcji już wkrótce pojawi się w serwisie.

18 nowych polskich produkcji Netflix – Oficjalna zapowiedź

Lista planów serwisu Netflix na ten i kolejny rok się rozrasta. Aż 9 nowych polskich filmów i 9 polskich seriali trafi wkrótce na Netflix. Przed nami jeszcze więcej kryminalnych zagadek, trochę śmiechu, strachu i kilka historii miłosnych. Nie zabraknie też dawki nostalgii, a wszystko za sprawą lokalnych produkcji.

Z książkowych stron na ekran 

Tatry staną się areną brutalnych morderstw w nowym serialu kryminalnym Detektyw Forst (na podstawie twórczości Remigiusza Mroza). W rolę cynicznego, ale skutecznego policjanta wcieli się Borys Szyc.Namiętność i lojalność splotą się w miłosnym dylemacie w filmowej adaptacji romansu Anny Szczypczyńskiej Dzisiaj śpisz ze mną. Do przemyśleń skłoni widzów także Informacja zwrotna z Arkadiuszem Jakubikiem w roli głównej.Toserialowa historia o wewnętrznych zmaganiach i odkupieniu, stworzona na podstawie powieści Jakuba Żulczyka.W produkcji jest również pełna przygód ekranizacja pokochanej przez pokolenia powieści Pan Samochodzik i Templariusze.

Mocne filmy

Na Netflix trafi HELLHOLE, który śmiało pogrywa z konwencją gatunkową horroru. Pewnego dnia do klasztoru przybywa młody milicjant. Udając duchownego, przenika do klasztornego życia i próbuje wyjaśnić niedawne, zagadkowe zniknięcie kilku dręczonych pensjonariuszy. Duże emocje wywołają także Broad Peak  –  dramatyczna opowieść o losach niezłomnych polskich himalaistów –  oraz film katastroficzny The Hive. We Freestyle obiecujący uliczny raper i jego przyjaciel wpadają w tarapaty kiedy duża transakcja sprzedaży narkotyków kończy się dla nich totalną katastrofą (w głównej roli Maciej Musiałowski). 

Siła jest kobietą 

Serialowa czarna komedia Gang Zielonej Rękawiczki to historia trzech nieuchwytnych, szlachetnych złodziejek, które ukrywają się w cichym domu opieki. W filmie Dzień Matki poznamy byłą agentkę do zadań specjalnych (w tej roli Agnieszka Grochowska), która będzie musiała wykorzystać wszystkie swoje śmiercionośne umiejętności, aby uratować syna. Serial Brokat zabierze widzów w sentymentalną podróż do Polski lat 70., ukazując niezależne kobiety, które żyją na własnych zasadach (w głównych rolach wystąpią Magdalena Popławska, Wiktoria Filus i Matylda Giegżno). W Infamii (tytuł roboczy)będziemy obserwować losy nastoletniej Romki, która balansując między współczesnym światem nastolatków, a tradycyjnymi romskimi zasadami, próbuje odnaleźć siebie. 

Śmiech, łzy i tajemnice  

Komedia romantyczna Jeszcze przed Świętami to historia, w której trzydziestoletnia kurierka próbuje uratować Gwiazdkę. Istną komedią omyłek okaże się Pewnego razu na krajowej jedynce, kiedy to grupa nieznajomych przypadkowo wyruszy w trasę samochodem użytym do napadu na bank, w którym znajdują dwa miliony złotych. Natomiast serial komediowy Gry rodzinne rozegra się w dniu ślubu studentki medycyny z zamożnym chirurgiem plastycznym. Jak to czasem bywa w takich sytuacjach… rodziny młodej pary zdają sobie sprawę, że jedyne co ich łączy, to sekrety i kłamstwa. Noc w przedszkolu to czarna komedia, w której próba do szkolnych jasełek zmienia się w sąd nad niegrzecznym 5-latkiem. 

Trójkąty i kwadraty

Przed niemożliwym wyborem stanie piękna Marta w futurystycznym romansie Dziewczyna i kosmonauta, o której serce rywalizować będa dwaj piloci F-16, ale stawką w ich grze będzie również wymarzony lot w kosmos. Uczucia skomplikują relacje także w Lovzone, poruszającym serialu dla młodych widzów o nastolatce w spektrum autyzmu, która patrzy na świat przez obiektyw kamery – jedzie nad polskie morze ze swoim najlepszym przyjacielem, aby nakręcić film o miłości.

Jeszcze w kwietniu fani Netflix zobaczą wcześniej zapowiadane Poskromienie złośnicy, 365 dni: Ten dzień i Zachowaj spokój, a w kolejnych miesiącach również Królową i Wielkąwodę oraz Sexify 2. Dzięki temu, że serwis dociera do widzów w ponad 190 krajach, efekty pracy filmowców z Polski można oglądać na całym świecie. Netflix, dostrzegając potencjał lokalnych historii i profesjonalizm utalentowanych twórców, planuje kolejne inwestycje zarówno w polskie produkcje własne, jak i powiększenie biblioteki licencjonowanych tytułów.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Netflix Polska