DuckDuckGo uruchamia przeglądarkę na Maca w wersji beta

Firma DuckDuckGo ogłosiła zamiar stworzenia przeglądarki internetowej na urządzenia z systemem macOS w grudniu 2021 roku, a teraz uruchamia jej testową wersję beta.

DuckDuckGo w wersji beta na komputery Mac

Podobnie jak aplikacja mobilna, DuckDuckGo dla komputerów Mac ma być kompleksowym rozwiązaniem zapewniającym prywatność podczas codziennego przeglądania internetu, bez skomplikowanych ustawień – po prostu bezproblemowe surfowanie z zachowaniem prywatności.

Przeglądarka ma być wolna od skomplikowanych ustawień – częściowo dzięki włączeniu funkcji prywatności od samego początku. Dane w aplikacji, takie jak historia, zakładki i hasła „są przechowywane tylko lokalnie na Twoim urządzeniu”.

Oprócz prywatnej wyszukiwarki, DuckDuckGo dla komputerów Mac zawiera „potężny bloker śledzenia”, a także ochronę wyskakujących okienek cookie i „czyszczenie danych jednym kliknięciem”.

DuckDuckGo korzysta z WebKit – tego samego silnika renderującego, który ma Safari. Firma twierdzi, że oznacza to, że nawet przy swoich funkcjach bezpieczeństwa wersja beta DuckDuckGo dla komputerów Mac jest „już szybsza” niż Chrome.

Nie ma ogłoszonej daty premiery ostatecznej wersji na Maca. Firma twierdzi jednak, że zamierza pracować nad edycją na Windowsa jeszcze w tym roku.

Trzy filary przeglądarki DuckDuckGo:

  • DuckDuckGo dla komputerów Mac domyślnie zapewnia prywatność: ma wbudowaną prywatną wyszukiwarkę, potężne narzędzie do blokowania modułów śledzących, nową ochronę wyskakujących okienek cookie w około 50% witryn (przy czym ten procent znacznie rośnie w trakcie wersji beta), przycisk Fire (usuwanie danych jednym kliknięciem), ochrona poczty e-mail i nie tylko;
Przeglądarka DuckDuckGo Fire Button
Przeglądarka DuckDuckGo Fire Button
  • Szybka przeglądarka: korzystając z wbudowanego w komputer silnika renderowania stron internetowych (tego samego, którego używa Safari) oraz blokując moduły śledzące przed ich załadowaniem, użytkownicy uzyskają naprawdę szybkie przeglądanie. Firma twierdzi, że przeglądarka jest szybsza od Chrome’a pod względem wydajności niektórych kart graficznych (przy użyciu testu porównawczego Motion Mark 1.2.) i jako dodatkową korzyść wymienia blokujące moduły śledzące, DuckDuckGo zużywa około 60% mniej danych niż Chrome;
  • Stworzona z myślą o bezpieczeństwie: wbudowana funkcja Smarter Encryption DuckDuckGo zapewnia częstsze nawigowanie użytkownika do zaszyfrowanej (HTTPS) wersji witryny, a blokowanie modułu śledzącego oznacza mniejszą ekspozycję na skrypty innych firm, które mogą próbować uzyskać dostęp do Twoich danych. Wszystkie dane w aplikacji, takie jak historia, zakładki i hasła, są domyślnie przechowywane tylko lokalnie na urządzeniu użytkownika i nie są dostępne dla DuckDuckGo.

DuckDuckGo dla komputerów Mac ma nie być po prostu zamiennikiem „trybu incognito” (który w rzeczywistości nie jest prywatny!) — zamiast tego przeglądarka DuckDuckGo dla komputerów Mac ma być przeznaczona do użytku jako codzienna przeglądarka, która naprawdę chroni naszą prywatność.

Jak wypróbować wersję beta aplikacji DuckDuckGo na Maca?

Ponieważ aplikacja DuckDuckGo na komputery Mac jest obecnie w wersji beta, użytkownicy muszą dołączyć do prywatnej listy oczekujących. Oto, jak możesz dołączyć:

  • Pobierz aplikację mobilną DuckDuckGo (lub zaktualizuj do najnowszej wersji).
  • Otwórz UstawieniaDuckDuckGoDesktop App (w sekcji MORE FROM DUCKDUCKGO).
  • Kliknij „Join the Private Waitlist”.
Dołączenie do listy betatesterów DuckDuckGo na Maca
Dołączenie do listy betatesterów DuckDuckGo na Maca
  • Gdy otrzymasz kod zaproszenia, otrzymasz powiadomienie z aplikacji. Powiadomienie przeniesie Cię do kodu zaproszenia i łącza do strony pobierania, która zostanie otwarta na Twoim komputerze stacjonarnym/laptopie.
  • Na razie tylko użytkownicy komputerów Mac mogą prosić o udział w teście. W niedalekiej przyszłości pojawi się wersja dla systemu Windows.

Pobierz DuckDuckGo Privacy Browser na urządzenia z systemami iOS i Android:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: DuckDuckGO