WarnerMedia i Discovery to teraz Warner Bros. Discovery

Połączenie Discovery i WarnerMedia tworzy Warner Bros. Discovery – światowego lidera w dziedzinie rozrywki i transmisji strumieniowych.

Warner Bros. Discovery (logo)

Firmy Discovery, Inc. i AT&T, Inc. ogłosiły, że zamknęły transakcję połączenia działalności WarnerMedia z Discovery. Połączenie tworzy wiodącą samodzielną globalną firmę medialną i rozrywkową o nazwie Warner Bros. Discovery, Inc., która rozpocznie obrót na giełdzie Nasdaq w poniedziałek 11 kwietnia 2022 roku, pod nowym symbolem giełdowym WBD.

Warner Bros. Discovery będzie tworzyć i dystrybuować najbardziej zróżnicowane i kompletne portfolio treści, marek i franczyz na świecie w telewizji, filmie i transmisji strumieniowej. Nowa firma łączy najwyższej jakości aktywa rozrywkowe, sportowe i informacyjne WarnerMedia z czołowymi międzynarodowymi firmami rozrywkowymi i sportowymi Discovery, w tym Discovery Channel, Discovery+, Warner Bros. Entertainment, CNN, CNN+, DC, Eurosport, HBO, HBO Max, HGTV , Food Network, Investigation Discovery, TLC, TNT, TBS, truTV, Travel Channel, MotorTrend, Animal Planet, Science Channel, New Line Cinema, Cartoon Network, Adult Swim, Turner Classic Movies i innymi.

„Dzisiejsze ogłoszenie jest ekscytującym kamieniem milowym nie tylko dla Warner Bros. Discovery, ale także dla naszych udziałowców, dystrybutorów, reklamodawców, naszych partnerów kreatywnych i, co najważniejsze, konsumentów na całym świecie” – powiedział David Zaslav, dyrektor generalny Warner Bros. Discovery. „Dzięki naszym wspólnym zasobom i zdywersyfikowanemu modelowi biznesowemu Warner Bros. Discovery oferuje najbardziej zróżnicowane i kompletne portfolio treści w filmach, telewizji i transmisji strumieniowej. Jesteśmy przekonani, że możemy zapewnić konsumentom na całym świecie większy wybór, jednocześnie wspierając kreatywność i tworząc wartość dla akcjonariuszy. Nie mogę się doczekać, aż oba zespoły połączą się, aby Warner Bros. Discovery było najlepszym miejscem do wciągającej opowieści”.

Zgodnie z warunkami umowy, która została skonstruowana jako transakcja Reverse Morris Trust, AT&T otrzymała 40,4 miliarda dolarów w gotówce i zatrzymanie przez WarnerMedia niektórych długów. Dodatkowo akcjonariusze AT&T otrzymali 0,241917 akcji WBD za każdą posiadaną przez nich akcję zwykłą AT&T w momencie zamknięcia. W rezultacie udziałowcy AT&T otrzymali 1,7 miliarda akcji WBD, co stanowi 71% akcji WBD na zasadzie w pełni rozwodnionej. Obecni udziałowcy Discovery są właścicielami pozostałej części nowej firmy. Oprócz nowych akcji zwykłych WBD, akcjonariusze AT&T nadal posiadają taką samą liczbę akcji zwykłych AT&T, jaką posiadali bezpośrednio przed zamknięciem.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Warner Bros. Discovery