„Dwa kciuki w górę” do oceniania tytułów w serwisie Netflix

Netflix wprowadza nowy przycisk z dwoma kciukami skierowanymi do góry, aby jeszcze lepiej dopasować rekomendacje do upodobań użytkowników.

Dwa kciuki w górę „ Uwielbiam to!” - ocena filmów i seriali w serwisie Netflix

Nowa funkcja „Uwielbiam to!” dołączy do istniejących elementów oceniania: kciuka w górę 👍„Podoba mi się” i kciuka w dół 👎 „To nie dla mnie”, które już pomagają Netflixowi zrozumieć, co wyświetlać poszczególnym subskrybentom na stronie głównej serwisu. Ale dwa kciuki skierowane do góry pozwolą użytkownikom wskazać, że coś naprawdę im się podoba, a firma twierdzi, że była to bardzo pożądana funkcja.

Netflix zrezygnował ze swojego pięciogwiazdkowego systemu ocen w 2017 roku dla systemu kciuka w górę i kciuka w dół. Nowy przycisk powinien pomóc subskrybentom lepiej poruszać się po ogromnej bibliotece seriali i filmów Netflixa, oferując im bardziej zniuansowany sposób polubiania tytułów.

Netflix oferuje obecnie jedno z najbardziej skoncentrowanych na użytkowniku doświadczeń w przestrzeni przesyłania strumieniowego i stale testuje nowe funkcje i narzędzia, które pomagają użytkownikom znaleźć rzeczy do obejrzenia. Firma wprowadziła listę Top 10 w 2021 roku, uruchomiła funkcję Play Something w 2021 roku i szeroko wdrożyła możliwość edycji wiersza Kontynuuj oglądanie na wszystkich urządzeniach na początku tego roku. Niewątpliwie.użytkownicy mogą spodziewać się kolejnych narzędzi i funkcji dostosowywania.

Nowy przycisk z dwoma kciukami skierowanymi w górę można od dzisiaj znaleźć obok przycisków jednego kciuka w górę i kciuka w dół w interfejsie internetowym serwisu Netflix oraz w aplikacjach na TV, Androida i iOS-a.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Netflix