Wzrost pobrań bezpiecznych komunikatorów w Ukrainie i Rosji

Zapotrzebowanie na aplikacje do wysyłania zaszyfrowanych wiadomości Telegram i Signal gwałtownie wzrosło od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Wzrost pobierań bezpiecznych komunikatorów w Ukrainie i Rosji
Wzrost pobierań bezpiecznych komunikatorów w Ukrainie i Rosji

Jak pokazuje infografika, przygotowana przez serwis Statista i wykorzystująca dane z Sensor Tower, komunikator mobilny Signal w szczególności odnotował ogromny wzrost popularności na Ukrainie oraz w mniejszym, ale nadal znaczącym stopniu, w Rosji. Użytkownicy aplikacji mobilnych w obu krajach, którzy od początku wojny szukają sposobu na prywatne komunikowanie się, ewidentnie skupili się na tych usługach i innych im podobnych, a także aplikacjach oferujących dostęp do VPN-a.

Jak opisuje źródło: „Chociaż Telegram odnotował więcej instalacji zarówno w Ukrainie, jak i w Rosji, Signal prowadził pod względem wzrostu. Na Ukrainie liczba pobrań Signala wzrosła o 1.075 procent do 787.000 między 24 lutego a 20 marca 2022 roku w porównaniu do 67.000 w poprzednim okresie; w Rosji aplikacja odnotowała 286-procentowy wzrost do 425.000 — w porównaniu ze 110.000”.

Może Cię zainteresować także: Prawie 4 mln Ukraińców szuka schronienia przed rosyjską inwazją

Rynek mobilny pokazuje obawy i zachowania użytkowników i chociaż może nie być pełnym obrazem, daje wgląd w to, co konsumenci cenią i potrzebują. W tym przypadku jest to możliwość swobodnej komunikacji w niespokojnym czasie — szczególnie, gdy więcej opcji, do których są przyzwyczajeni, również uległo ograniczeniu.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Statista | Sensor Tower