„Żaby w śmietanie czyli Stanisław Bareja i bliscy” już 27 kwietnia!

Nowa książka córki Stanisława Barei – Katarzyny, zatytułowana „Żaby w śmietanie czyli Stanisław Bareja i bliscy” ukaże się już 27 kwietnia 2022 roku.

Żaby w śmietanie czyli Stanisław Bareja i bliscy – Katarzyna Bareja

Wszyscy fani Misia, Rozmów kontrolowanych, Alternatyw 4 i innych wybitnych dzieł filmowego malarza absurdu Polski – Stanisława Barei – z pewnością ucieszą się, że będą mogli teraz przeczytać o człowieku, który stworzył te kultowe tytuły. Żaby w śmietanie czyli Stanisław Bareja i bliscy to 520-stronicowy obraz człowieka, o którym tak napisać mogłaby tylko jego córka – Katarzyna Bareja.

Wiele dialogów z jego filmów na stałe weszło na naszego języka, w dzisiejszej rzeczywistości tropimy „bareizmy”, lub wzdychamy: „jak u Barei!” Stanisław Bareja to nasze dobro narodowe. Jego talent zrealizował się najpełniej w komedii, poprzez takie filmy jak Miś, Brunet wieczorową porą, Co mi zrobisz jak mnie złapiesz, czy serial Alternatywy 4, które w pełni zasługują na miano kultowych.

Katarzyna Bareja, córka Stanisława, filmoznawczyni, psychoterapeutka, z wielką czułością, za pomocą niepublikowanych nigdy fragmentów pamiętników rodzinnych i prywatnych listów maluje portret słynnego twórcy jako ojca, syna, brata, męża, przyjaciela, a nade wszystko – człowieka.

Pisze o jego świecie widzianym „od kuchni” – nomen omen ulubionym jego miejscu w domu. Prezentuje portret ukochanego ojca, chwilami tak urywkowy jak migawki wspomnień, ale bezcenny i jedyny w swoim rodzaju.

Tytuł trafi do księgarń już 27 kwietnia 2022 roku, ale już można zamawiać go w przedsprzedaży.

O książce

  • Tytuł: Żaby w śmietanie czyli Stanisław Bareja i bliscy
  • Autor: Katarzyna Bareja
  • Wydawnictwo Axis Mundi
  • Oprawa: twarda
  • Rok wydania: 2022
  • Liczba stron: 520
  • ISBN: 9788366451155

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: opis wydawcy Axis Mundis